- 500 dowodów na to, że polska literatura jest świetna
- ·żelazny kanon i obszerny wybór spośród najnowszych tytułów
- ·pasjonujący przewodnik po najważniejszych polskich książkach
- autorki, które wiedzą, jak zarazić pasją do czytania
Marta i Karolina Makowieckie, charyzmatyczne panie od polskiego, stworzyły autorski wybór polskich utworów literackich, które można/warto/należy znać: prozy, poezji, dramatu, reportaży, komiksów i bajek.
Książka ma formę leksykonu, w którym tytuły uporządkowano alfabetycznie.
Oprócz żelaznego kanonu polskiej klasyki autorki zachęcają do przeczytania pozycji mniej znanych, czasem niesłusznie zapomnianych; wielkim walorem leksykonu jest też duża ilość miejsca poświęconego utworom współczesnym i najnowszym. Dzięki temu 500 polskich książek… to użyteczny przewodnik, ułatwiający rozeznanie w ogromnej masie literatury opublikowanej w ciągu ostatnich kilku lat.
Pozycję opatrzono bogatym i zróżnicowanym materiałem ilustracyjnym. Czytelnik znajdzie tu ciekawe, mało znane portrety autorów, reprodukcje rękopisów i pierwodruków, plakaty spektakli i niezapomniane kadry z ekranizacji.
1. Żywoty równoległe – Jacek Dehnel
2. Żywot Ezopa Fryga – Biernat z Lublina
3. Żywe i martwe morze – Adolf Rudnicki
4. Życie na Korei – Andrzej Sosnowski
5. Żegnaj, Judaszu -Ireneusz Iredyński
6. Żabusia – Gabriela Zapolska
7. Zwierzoczłekopiór – Tadeusz Konwicki
8. Zwierz w łóżku – Dorota Sumińska
9. Związki uczuciowe – Ireneusz Iredyński
11. Zostało z uczty bogów – Igor Newerly
12. Znaszli ten kraj?… – Boy-Żeleński
13. Znaczy kapitan – Karol Olgierd Borchardt
14. Znachor -Tadeusz Dołęga- Mostowicz
15. Zmory – Emil Zegadłowicz
16. Zmierzchy i poranki -Piotr Szewc
17. Zły- Tyrmand
18. Zimne kraje – Marcin Świetlicki
19. Ziemia obiecana – Władysław Stanisław Reymont
20. Zielony wędrowiec -Liliana Bardijewska
21. Ziele na kraterze – Melchior Wańkowicz
22. Zemsta – Aleksander Fredro
23. Zdjęcie –
24. Zdążyć przed Panem Bogiem – Hanna Krall
25. Zazdrość i medycyna – Michał Choromański
26. Zasypie wszystko, zawieje – Włodzimierz Odojewski
27. Zamek kaniowski – Seweryn Goszczyński
28. Zaklęty dwór -Walery Łoziński
29. Zaklęte rewiry – Henryk Worcell
30. Zaczarowana dorożka – Konstanty Ildefons Gałczyński
31. Zachód słońca w Milanówku – Jarosław Marek Rymkiewicz
32. Z kamerą i strzelbą przez Mato Grosso – Tony Halik
33. Z głowy – Janusz Głowacki
34. Wyznania gorszycielki – Irena Krzywicka
35. Wyspa złoczyńców – Zbigniew Nienacki
36. Wyrok na Franciszka Kłosa – Stanisław Rembek
37. Wyprawa Tepatików – Marta Tomaszewska
38. Wszystko czerwone – Joanna Chmielewska
39. Wszystko, co najważniejsze – Aleksandra Watowa
40. Wszystkie języki świata – Zbigniew Mentzel
41. Wspólny pokój – Zbigniew Uniłowski
42. Wspomnienia niebieskiego mundurka -Wiktor Gomulicki
44. Wołoka – M. Wilk
45. Wołanie do Yeti – Wisława Szymborska
46. Wolność tragiczna – Kazimierz Wierzyński
47. Wolna Trybuna – Christian Skrzyposzek
48. Wojna polsko-ruska – Dorota Masłowska
49. Wojna nerwów – Artur Międzyrzecki
50. Wir pamięci – Edmund Wnuk –Lipiński
51. Wio, Leokadio – Joanna Kulmowa
52. Wiklina – Leopold Staff
53. Wierszyki łamiące języki – Małgorzata Strzałkowska
54. Wiersze i piosenki – Jacek Konarski
55. Wiersze – Ewa Lipska
56. Wiersze – A. Bursa
57. Wierna rzeka – Stefan Żeromski
58. Wielka, większa i największa – Jerzy Broszkiewicz
59. Wielbłąd na stepie – Jerzy Krzysztoń
60. Widziane z góry – Stefan Kisielewski
61. Widnokrąg – Wiesław Myśliwski
62. Widma – Tadeusz Gajcy
63. Wesele w Atomicach -S. Mrożek
65. Weiser Dawidek – Paweł Huelle
66. Wątróbka po warszawsku – Stefan Wiechecki
67. Warunek – Eustachy Rylski
68. Wariacje pocztowe – K. Brandys
69. Wampir – W. Reymont
70. Wakacje z duchami – Adam Bahdaj
71. W stronę miłości – Marian Pankowski
72. W sieci – J.A. Kisielewski
73. W rytmie korzeni – Urszula Kozioł
74. W rajskiej dolinie wśród zielska – Jacek Hugo – Bader
75. W pustyni i w puszczy – Henryk Sienkiewicz
76. W oparach absurdu – J. Tuwim i A. Słonimski
77. W ogrodzie pamięci – Joanna Olczak -Ronikier
78. W uroku gwiazd – Tadeusz Miciński
79. W małym domku – Tadeusz Rittner
80. W malinowym chruśniaku – Bolesław Leśmian
81. W czwartym wymiarze – Antoni Lange
82. W czerwieni – Magdalena Tulli
83. W cudzym pięknie – Adam Zagajewski
84. W co się bawić? – Wojciech Młynarski
85. Vade-mecum – C.K.Norwid
86. Urząd – Tadeusz Breza
87. Tytus, Romek i A’ Tomek Henryk Jerzy Chmielewski
88. Tylko Beatrycze – Teodor Parnicki
89. Tworki – Marek Bieńczyk
90. Twarz nie odsłonięta – Ernest Bryll
91. Trzynaście opowieści – Ksawery Pruszyński
92. 13 bajek z królestwa Lailonii dla dużych i małych – Leszek Kołakowski
93. Tryby – M. Tulli
94. Trędowata – H. Mniszkówna
96. Tren – Bohdan Czeszko
97. Trans-Atlantyk – W. Gombrowicz
98. Traktat o łuskaniu fasoli – W. Myśliwski
99.Traktat moralny – Czesław Miłosz
100. Tragiczne pokolenie – Marian Ruth Buczkowski
101. Tomek w krainie kangurów – A. Szklarski
102. Tkacz iluzji – Ewa Białołęcka
103. Teraz – Agnieszka Drotkiewicz
104. Ten obcy – I.Jurgielewiczowa
105. Teatrzyk Zielona Gęś – K.I. Gałczyński
106. Tartak – Daniel Odija
107. Tańczący jastrząb – Julian Kawalec
108. Tańcowała igła z nitką – Jan Brzechwa
109. Tango – S. Mrożek
110. Śpiew z pożogi – K.K. Baczyński
111. Śnieg – S. Przybyszewski
112. Śmierć w starych dekoracjach – T. Różewicz
113. Śmierć w Breslau – M. Krajewski
114. Śmierć mówi w moim imieniu – Joe Alex
115. Śmierć miasta – W. Szpilman
116. Śmierć czeskiego psa – Janusz Rudnicki
117. Śluby panieńskie – A. Fredro
118. Ślub – W. Gombrowicz
119. Ślad po mamie – Marta Dzido
120. Szósta klepka – M. Musierowicz
121. Szkice piórkiem – A. Bobkowski
123. Szczęście Frania – W. Perzyński
124. Szatan z siódmej klasy – K. Makuszyński
125. Syberia. Wyprawa na biegun zimna – Jacek Pałkiewicz
126. Struna światła – Z. Herbert
127. Struktura – M. Protasiuk
128. Strachy – Maria Ukniewska
129. 120 przygód Koziołka Matołka – K. Makuszyński
130. Stawiam na Tolka Banana- A. Bahdaj
131. Stara baśń – J.I. Kraszewski
132. Stankiewicz. Powrót – E.Rylski
133. Srebrne orły – T. Parnicki
134. Srebrne i czarne – Jan Lechoń
135. Sprzedawcy kieszonkowych lusterek – Joanna Wajs
136. Sprawa Dantona – Stanisława Przybyszewska
137. Sposób na Alcybiadesa – E. Niziurski
138. Przygody tatrzańskie – W. Kuczok
139. Spis cudzołożnic – J. Pilch
140. Sól ziemi – Józef Wittlin
141. Sonety krymskie – Adam Mickiewicz
142. Somnambóle fantomowe – Joanna Mueller
143. Solaris – S. Lem
144. Soból i panna- Józef Weyssenhoff
145. Sny o potędze – L.Staff
146. Słówka – T. Boy – Żeleński
147. Sklepy cynamonowe – B. Schulz
148. Skąd się bierze woda sodowa i nie tylko – T. Baranowski
149. Siekierezada albo Zima leśnych ludzi – E. Stachura
150. Sezon – Rafał Wojaczek
151. Sennik współczesny – Tadeusz Konwicki
152. Sefer – Ewa Lipska
153. Schodów się nie pali – W. Tochman
154. Sanatorium pod klepsydrą – B. Schulz
155. Samotność w sieci – J. L. Wiśniewski
156. Samotność bogów – D. Terakowska
157. Saga ludu – M. Malicki
158. Rzeczy nietrwałe – Anna Kamieńska
159. Rytmy abo wiersze polskie – Mikołaj Sęp – Szarzyński
160. Rumunia – M. Kruszona
161. Równane serca – Julian Przyboś
162. Rozmowy z katem – K. Moczarski
163. Rozmowy z diabłem – L.Kołakowski
164. Rozmowy polskie latem roku 1983 – J. M. Rymkiewicz
165. Rozalko olaboga – A. Kamieńska
166. Romans prowincjonalny – Kornel Filipowicz
167. Rodzinna historia lęku – Agata Tuszyńska
168. Robot – Adam Wiśniewski – Snerg
169. Rien ne va plus – Andrzej Bert
170. Rękopis znaleziony w Saragossie – Jan Potocki
171. Reisenfieber – Mikołaj Łoziński
172. Rehab – Wiktor Osiatyński
173. Raz w roku w Skiroławkach – Zbigniew Nienacki
174. Quo vadis – Henryk Sienkiewicz
175. Pyza na polskich dróżkach – H. Januszewska
176. Przygody Sindbada Żeglarza – B. Leśmian
177. Przez różową szybkę – Ewa Szelburg- Zarembina
178. Przemija postać świata – Hanna Malewska
179. Przedwiośnie – S. Żeromski
180. Przedksiężycowi – Anna Kańtoch
181. Próchno – W. Berent
182. Profesor Tutka i inne opowiadania – Jerzy Szaniawski
183. Prawiek i inne czasy – Olga Tokarczuk
184. Prawdziwa ballada o miłości – A. Jurewicz
185. Pragnienie – A. Zagajewski
186. Północna granica – Feliks W. Kres
187. Pożegnanie z Marią – T. Borowski
188. Pożegnanie jesieni – S.I. Witkiewicz
189. Powrót do kraju łagodności – Jerzy Harasymowicz
190. Powiem wam, jak zginął – Joe Alex
191. Porwanie Baltazara Gąbki – Stanisław Pagaczewski
192. Popiół i kurz – Jarosław Grzędowicz
193. Popiół i diament – Jerzy Andrzejewski
194. Popioły – S. Żeromski
195. Pomarańczowy majdan – Marcin Wojciechowski
196. Polska jesień – J. Józef Szczepański
197. Policja – S. Mrożek
198. Pokolenie Marka Świdry – Andrzej Strug
199. Poganka – Narcyza Żmichowska
200. Poezje. Seria druga – Kazimierz Przerwa – Tetmajer
201. Poezje – Adam Asnyk
202. Podróż ludzi księgi – Olga Tokarczuk
203. Podróż- Iga Fink
204. Pod obcym niebem – Artur Szlosarek
205. Pod mocnym aniołem – Jerzy Pilch
206. Początek – A. Szczypiorski
207. Pocałunki – M. Pawlikowska – Jasnorzewska
208. Po krzyku – Krystyna Miłobędzka
209. Płomienie – S. Brzozowski
210. Plewy na wietrze – Anna Brzezińska
211. Plastusiowy pamiętnik – Maria Kownacka
212. Plac zabaw – Marek Kochan
213. Piórka – Jan Sztaudynger
214. Piotruś – Leo Lipski
215. Piosenki prawie wszystkie – J. Przybora
216. Piosenki – E. Stachura
217. Piosenka o zależnościach i uzależnieniach – E. Tkaczyszyn – Dycki
218. Pingpongista – Józef Hen
219. Pieśni Szczurołapa – W. Sebyła
221. Piesek przydrożny – Czesław Miłosz
222. Pierwszy krok w chmurach – Marek Hłasko
223. Pierścień z papieru – Zygmunt Haupt
224. Pierścień wielkiej damy – Cyprian Norwid
225. Pieprzony los kataryniarza – Rafał A. Ziemkiewicz
226. Pętla -Marek Hłasko
227. Pestka – Anna Kowalska
228. Pensjonat – Piotr Paziński
230. Pątnicy z Macierzyzny – Marian Pankowski
231. Paw królowej – Dorota Masłowska
232. Paradiso – Marta Podgórnik
233. Panny z Wilka – Jarosław Iwaszkiewicz
234.Panny i wdowy – Maria Nurowska
235. Panna Nikt – Tomek Tryzna
236. Pan Tadeusz – Adam Mickiewicz
237. Pan Kuleczka – Wojciech Widłak
238. Pan Cogito – Zbigniew Herbert
239. Pamiętnik z powstania warszawskiego – Miron Białoszewski
240. Pamiętnik antybohatera – Kornel Filipowicz
241. Pamiętniki Soplicy – Henryk Rzewuski
242. Pałuba – Karol Irzykowski
243. Palę Paryż – Bruno Jasieński
244. Ósmy dzień tygodnia – Marek Hłasko
245. Ozimina – Wacław Berent
246. Otawa – Beata Obertyńska
247. Ostatnie życzenie – Andrzej Sapkowski
248. Osiem cztery – Mirosław Nahacz
249. Omnis moriar – Jolanta Stefko
250. Oksana – Włodzimierz Odojewski
251. Ogniem i mieczem – Henryk Sienkiewicz
252. Obroty rzeczy – Miron Białoszewski
253. Obłęd – Jerzy Krzysztoń
254. O krasnoludkach i sierotce Marysi – Maria Konopnicka
255. Nowolipie – Józef Hen
256. Nocni wędrowcy – Wojciech Jagielski
257. Noce i dnie – Maria Dąbrowska
258. Noc listopadowa – Stanisław Wyspiański
259. Nigdy w życiu! – Katarzyna Grochola
260. Niewiarygodne przygody Marka Piegusa – Edmund Niziurski
261. Nietota – Tadeusz Miciński
262. Niespodzianka – Karol Hubert Rostworowski
263. Niepokój – Tadeusz Różewicz
264. Nienasycenie – S.I. Witkiewicz
266. Niekochana – Adolf Rudnicki
267. Nie przyszedłem Pana nawracać – Jan Twardowski
268. Nie głaskać kota pod włos – Krystyna Boglar
269. Nie-boska komedia – Zygmunt Krasiński
270. Nasza klasa – Tadeusz Słobodzianek
271. Najwyższa góra świata – Anna Onichimowska
272. Nagrobek z lastryko – Krzysztof Varga
273. Naga – Izabela Szolc
274. Nad Niemnem – E. Orzeszkowa
275. Na wysokiej połoninie – Stanisław Vincenz
276. Na szczytach świata – Jerzy Kukuczka
277. Na srebrnym globie – Jerzy Żuławski
278. Na skalnym Podhalu – Kazimierz Przerwa – Tetmajer
279. Na nieludzkiej ziemi – Józef Czapski
280. Myśli nieuczesane – Jerzy Lec
281. My zdies emigranty – Manuela Gretkowska
282. Msza za miasto Arras – Andrzej Szczypiorski
283. Mój wiek – Aleksander Wat
284. Mój Wehrmacht – Janusz Rudnicki
285. Morderstwo w Alei Róż – T. Cegielski
286. Moralność Pani Dulskiej – G. Zapolska
287. Mamidło – Jan Himilsbach
288. Mongolia. Wyprawy w tajgę i step – Bolesław A. Uryn
289. Monachomachia – I. Krasicki
290. Mikołaja Doświadczyńskiego przypadki – I. Krasicki
291. Miazga – Jerzy Andrzejewski
292. Menuet z pogrzebaczem – Stanisław Grochowiak
293. Memorbuch – Henryk Grynberg
294. Meir Ezofowicz – Eliza Orzeszkowa
295. Medaliony – Zofia Nałkowska
296. Matka królów – K. Brandys
297. Matka Joanna od Aniołów -J. Iwaszkiewicz
298. Maść na szczury – B. Madej
299. Maska – S. Lem
300. Marta – Eliza Orzeszkowa
301. Maria i Magdalena – Magdalena Samozwaniec
302. Maria – Antoni Malczewski
303. Małpie zwierciadło – Adolf Nawaczyński
304. Małgosia contra Małgosia – Ewa Nowacka
305. Mała apokalipsa – Tadeusz Konwicki
306. Madame – Antoni Libera
307. Madagaskar. Gorąca wieś Ambinanitelo – Arkady Fiedler
308. Łąka – Bolesław Leśmian
309. Lutnia – J.A. Morsztyn
310. Lustra – Małgorzata Seramonowicz
311. Lubiewo – Michał Witkowski
312. Lód – Jacek Dukaj
313. Lotna – W. Żukrowski
314. Lolek Grenadier – Antoni Gawiński
315. Listy śpiewające – Agnieszka Osiecka
316. Limes inferior – Janusz A. Zajdel
317. Lewa wolna – Józef Mackiewicz
318. Lesio – Joanna Chmielewska
319. Lekkomyślna siostra – Włodzimierz Perzyński
320. Lekcja martwego języka – Andrzej Kuśniewicz
321. Legendy warszawskie – Artur Oppman
323. Lala – Jacek Dehnel
324. L – jak Lucy – Janusz Meissner
325. Kwiaty polskie – Julian Tuwim
326. Kurka wodna – S.I. Witkiewicz
327. Kult ciała – Mieczysław Srokowski
328. Krzyżowcy – Zofia Kossak-Szczucka
329. Krzyżacy – Henryk Sienkiewicz
330. Krzak dzikiej róży – Jan Kasprowicz
331.Krótka historia Iwony Tramp – Krystyna Kofta
332. Król obojga Sycylii – Andrzej Kuśniewicz
333. Król Maciuś Pierwszy – Janusz Korczak
334. Kroniki Jakuba Wędrowycza – Andrzej Pilipiuk
335. Kra – Jacek Podsiadło
336. Kordian – Juliusz Słowacki
337. Koń Pana Boga – Wilhelm Dichter
338. Konopielka – Edward Redliński
339. Kołysanka jodłowa – Jerzy Liebert
340. Kolumbowie. Rocznik 20 – Roman Bratny
341. Kochany Franz – Anna Bolecka
342. Kochanka Szamoty – Stefan Grabiński
343. Kochanek Wielkiej Niedzwiedzicy – Sergiusz Piasecki
344. Kobieta na krańcu świata – Martyna Wojciechowska
345. Kieszonkowy atlas kobiet – Sylwia Chutnik
346. Kiciuś majstra lepigliny – Janina Porazińska
347. Katoniela – Ewa Madeyska
348. Kartoteka – Tadeusz Różewicz
349. Karolcia – Maria Kruger
350. Karmazynowy poemat – Jan Lechoń
351. Kariera Nikodema Dyzmy – Tadeusz Dołęga-Mostowicz
352. Kapitan Żbik – scen. Władysław Krupka
353. Kapitan Kloss – Andrzej Zbych
354. Kamizelka – Bolesław Prus
355. Kamień, szron – Ryszard Krynicki
356. Kamienie na szaniec – A.Kamiński
357. Kameleon – Rafał Kosik
358. Kalipso – Adam Wiedemann
359. Kalifornijski Kadisz – Henryk Grynberg
360. Kajko i Kokosz – Janusz Christa
361. Kacperiada – Grzegorz Kasdepke
362. Kabaret metafizyczny – Manuela Gretkowska
363. Judasz z Kariothu – K.H.Rostworowski
364. Jeż Jerzy – Rafał Skarżycki
365. Jezioro Bodeńskie – Stanisław Dygat
366. Jestem baba – Anna Świrszczyńska
367. Jaskinia filozofów – Zbigniew Herbert
368. Jak umierają nieśmiertelni – Krzysztof Kąkolewski
369. Jak być kochaną – Kazimierz Brandys
370. Jadąc do Babadag – Andrzej Stasiuk
371. Ja z jednej strony i ja z drugiej strony mego mopsożelaznego piecyka – Aleksander Wat
372. Inny świat – Gustaw Herling – Grudziński
373. Ikarowe loty – K. Iłłakowiczówna
374. Hymn bałwochwalczy – Halina Poświatowska
375. Huragan – Wacław Gąsiorowski
376. Hrabina Cosel – J.I. Kraszewski
377. Historie maniaków – Roman Jaworski
378. Heroina – Tomasz Piątek
379. Heban – Ryszard Kapuściński
381. Gulasz z turula – Krzysztof Varga
382. Gucio zaczarowany – Czesław Miłosz
383. Gringo wśród dzikich plemion – Wojciech Cejrowski
384. Granica – Zofia Nałkowska
385. Gra na zwłokę – Janusz Anderman
386. Góry nad czarnym morzem – Wilhelm Mach
387. Gottland – Mariusz Szczygieł
388. Godzina pąsowej róży – Maria Kruger
390. Gniazdo światów – Marek S. Huberath
391. Gesty – Ignacy Karpowicz
392. Generał Barcz- Juliusz Kaden- Bandrowski
393. Funky Koval- Maciej Parowski i Jacek Rodek
394. Fridtjof, co z ciebie wyrośnie – Alina i Czesław Centkiewiczowie
395. Fractale – Natasza Goerke
396. Fircyk w zalotach – Franciszek Zabłocki
397. Ferdynand Wspaniały -Ludwik Jerzy Kern
398. Ferdydurke – Witold Gombrowicz
400. Excentrycy – Włodzimierz Kowalewski
401. Emigranci – Sławomir Mrożek
402. Eine Kleine – Artur Daniel Liskowacki
403. Dzikowy skarb – Karol Bunsch
404. Dzikie dzieci – Krzysztof Siwczyk
405. Dziewczynka w czerwonym płaszczyku – Roma Ligocka
406. Dziewczyna Mistrza Gry – Krystyna Siesicka
407. Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek – Hanna Ożogowska
408. Dziewczęta z Nowolipek -Pola Gojawiczyńska
409. Dzień świra – Marek Koterski
410. Dzień oszusta – Ireneusz Iredyński
411. Dzień drogi do Meorii – Marek Oramus
412. Dzienniki gwiazdowe – Stanisław Lem
413. Dzienniki – Maria Dąbrowska
414. Dzienniki – Jarosław Iwaszkiewicz
415. Dzienniki – Zofia Nałkowska
416.Dziennik 1962-1969 – Sławomir Mrożek
417. Dziennik 1954 – Leopold Tyrmand
418. Dziennik – Witold Gombrowicz
419. Dziennik – Jan Lechoń
420. Dzieje jednego pocisku – Andrzej Strug
421. Dziecko przez ptaka przyniesione -Andrzej Kijowski
422. Dzieci szatana – Stanisław Przybyszewski
424. Dwie głowy ptaka – Władysław Terlecki
425. Dwanaście stacji – Tomasz Różycki
426. Dwa teatry – Jerzy Szaniawski
427. Dwa księżyce – Maria Kuncewiczowa
428. Dwa końce świata – Antoni Słonimski
429. Dukla – Stasiuk Andrzej
430. Drzewo z czerwonym żaglem – Chotomska Wanda
431. Doskonała próżnia – Stanisław Lem
432. Dorota Gellner dzieciom – Gellner Dorota
433. Dom otwarty – Michał Bałucki
434. Dom nad rozlewiskiem – M. Kalicińska
435. Dolina Issy – Czesław Miłosz
436. Disneyland – Dygat Stanisław
437. Dewajtis – Maria Rodziewiczówna
438. Demon nocy
439. Demon ruchu – Stefan Grabiński
440.Czyhanie na Boga – Julian Tuwim
441. Czwarte niebo – Mariusz Sieniewicz
442. Czułość
443. Czterej pancerni i pies – Nałęcki Konrad
444. Czerwone krzesło – Maleszka Andrzej
445. Czekanie na Dawida – Małgorzata Hillar
446. Czaszka w czaszce – Wojciechowski Piot
447. Czarny romans – Władysław Terlecki
448. Czarny potok – Leopold Buczkowski
449.Czarny ogród – Małgorzata Szejnert
450.Czarny kwadrat – Tadeusz Dąbrowski
451. Czarne sezony- Głowiński Michał
452. Czarne okręty – Joe Alex
453. Cyryl, gdzie jesteś? – Woroszylski Wiktor
454. Cyberiada – Stanisław Lem
455. Cudzoziemka – Maria Kuncewiczowa
456. Cud albo Krakowiaki i Górale – Wojciech Bogusławski
457. Córka czarownic – Dorota Terakowska
458.Coś mnie zmartwiło ale zapomniałem – Jarosław Mikołajewski
459. Co się komu śni
460. Cisza
461. Ciemności kryją ziemię – Jerzy Andrzejewski
462. Chwilki dla Emilki – Papuzińska Joanna
463. Chwila
464. Chłopi – Władysław Reymont
465. Chleb rzucony umarłym – Bogdan Wojdowski
466.Chirurgiczna precyzja – Stanisław Barańczak
467. Cesarz – Ryszard Kapuściński
468. Cesarski poker – Waldemar Łysiak
469. Castrop – Paweł Huelle
470. Cała w piachu – Dariusz Suska
471. But w butonierce – Bruno Jasieński
472. Brzezina – Jarosław Iwaszkiewicz
473. Bromba i inni – Maciej Wojtyszko
474. Bramy raju – Jerzy Andrzejewski
475. Dzieci pana majstra – Zofia Rogoszówna
476. Boso ale w ostrogach – Stanisław Grzesiuk
477. Boski Juliusz – Jacek Bocheński
478. Bohaterski miś – Ostrowska Bronisława
479. Bidul – Mariusz Maślanka
480. Biało-czerwony – Dawid Bieńkowski
481. Bez dogmatu – Henryk Sienkiewicz
482. Berek – Marcin Szczygielski
483. Beniowski – Juliusz Słowacki
484. Benek Kwieciarz – Marek Nowakowski
485. Bambino – Inga Iwasiów
486. Balladyna – Juliusz Słowacki
487. Ballady i Romanse – Adam Mickiewicz
488. Ballada z tamtej strony – Józef Czechowicz
489. Bajki i opowiastki –
490. Bajarz polski – Antoni Józef Gliński
491. Awantura o Basię – Kornel Makuszyński
492. Austeria – Julian Stryjkowski
493. Apokryf Agłai – Jerzy Sosnowski
494. Antygona w Nowym Jorku – Janusz Głowacki
495. Anka – Władysław Broniewski
496. Alicja – Jacek Piekara
497. Alfabet wspomnień – Antoni Slonimski
498. Akademia Pana Kleksa – Jan Brzechwa
499. Achtung! Banditen! – Wojciech Albiński
500. A jak królem, a jak katem będziesz – Tadeusz Nowak
SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI?
WPISZ TYTUŁ LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ: