Darmowy ebook Potop Henryk Sienkiewicz

TANIA KSIAŻKA! INFORMACJE O PROMOCJACH, KSIĄŻKACH DNIA, WYPRZEDAŻACH WPROST NA EMAILA! ZAPISZ SIĘ!Akceptuję politykę prywatności

POTOP 216x300 - Darmowy ebook Potop Henryk SienkiewiczDarmowy ebook Potop Henryk Sienkiewicz

Powieści historyczne Sienkiewicza składające się na “Trylogię” powstawały w konkretnych, specyficznych realiach. Autor pisał je, aby Polacy mogli czuć dumę ze swoich osiągnięć. Akcja “Potopu” rozgrywa się podczas XVII wiecznego najazdu Szwedów na Polskę.

 

Historia Andrzej Kmcica już przeszło od 100 lat rozpala wyobraźnię Polaków. Sienkiewicz stworzył powieść pełną akcji. Wartka fabuła z jednej strony zorganizowana wokół walki ze szwedzki najeźdzcą, a z drugiej wokół walki o serce Aleksandry Billewiczówny. Wielkie zwycięstwa przeplatają się z porażkami, spisek goni spisek, a los ojczyzny wisi na włosku.

 

Sienkiewiczowi udało się w powieści przedstawić szerokie spectrum społeczeństwa. Od walczących chłopów i mieszczan, po podzieloną między sobą szlachtę. Bohaterowie “Potopu” kochają ojczyznę, są wielkimi patriotami, gotowymi do umierania za ojczyznę. Sienkiewicz wyidealizował wszystkie grupy społeczne, które wspólnie stają przeciwko wrogowi, aby przepędzić go z kraju.

Odwaga, rycerskość, poświęcenie bohaterów w imię miłości do ojczyzny i ukochanej to cechy, które sprawiają, że Sienkiewicz nadal jest chętnie czytany przez kolejne pokolenia.

ZOBACZ DARMOWY EBOOK>>>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.