Zdrowie publiczne Najważniejsze zagadnienia dla studiujących i zainteresowanych nauką o zdrowiu Andrzej Wojtczak

Zdrowie publiczne jest dziedziną, której nowoczesne podstawy naukowe i zakres działań powstały na przestrzeni ostatnich kilku dekad. Misją tej dziedziny, opartej na wiedzy wielu dyscyplin naukowych i wspartych udziałem specjalistów różnych profesji, jest zapobieganie przedwczesnym zachorowaniom i zgonom oraz poprawa, a także umacnianie zdrowia społeczności. Zasadniczym celem jest spowodowanie zmiany zachowań niszczących zdrowie ludzi na zachowania sprzyjające zdrowiu, jak też na poprawę środowiska ich życia oraz pracy.

Burza w szklance wody Helen Czerski

Helen Czerski z wdziękiem dzieli się szeroką wiedzą, pozwalając czytelnikowi w przyjemny sposób oderwać się od szarej codzienności. Już nigdy nie spojrzysz ponownie na toster w ten sam sposób.

Darmowy ebook Jak założyć bloga – poradnik dla początkujących blogerów Izabela Kosciów

Darmowy ebook Jak założyć bloga – poradnik dla początkujących blogerów Izabela Kosciów

Krav Maga dla początkujących John Whitman, Darren Levine, Ryan Hoover

Podręcznik przedstawia system podstawowych technik. Najskuteczniejsze techniki stworzone w oparciu o realne sytuacje walki oraz pełny program treningu kondycyjnego.

Kodowanie na dywanie. W przedszkolu, w szkole i w domu Anna Świć

Gdzie się ukrył kod? Jak go znaleźć? Jak go stworzyć? Co on właściwie oznacza? Od września 2017 nauką programowania objęci zostaną wszyscy uczniowie szkół podstawowych. Jak mogą wyglądać takie zajęcia? Czy zawsze do ich przeprowadzenia niezbędny jest sprzęt komputerowy?