1000 słów Jerzy Bralczyk

Po bestsellerowych `500 zdaniach` czas na `1000 słów`, a więc opus magnum najpopularniejszego językowego autorytetu Polaków.

Kodowanie na dywanie. W przedszkolu, w szkole i w domu Anna Świć

Gdzie się ukrył kod? Jak go znaleźć? Jak go stworzyć? Co on właściwie oznacza? Od września 2017 nauką programowania objęci zostaną wszyscy uczniowie szkół podstawowych. Jak mogą wyglądać takie zajęcia? Czy zawsze do ich przeprowadzenia niezbędny jest sprzęt komputerowy?

Opowieści z Dziedzinki Simona Kossak

„Opowieści z Dziedzinki” to zbiór fascynujących gawęd Simony Kossak o świecie roślin i zwierząt, ich uzależnieniu od siebie i wzajemnym uzupełnianiu się dla wspólnych korzyści, o miejscu człowieka w tym świecie.

Coaching grupowy Joanna Grela Michał Bloch Rafał Szewczak

Coaching grupowy autorstwa Joanny Greli, Rafała Szewczaka i Michała Bloch to solidna i klarownie opisana wiedza, zbiór praktyk i przykładów z  życia wziętych, które potwierdzają skuteczność tej metody w pracy w  różnorodnych kontekstach

Architektura nowoczesna. Wykłady Frank Lloyd Wright

Frank Lloyd Wright (1867–1959) – arogancki celebryta, charyzmatyczny geniusz, żarliwy krytyk swoich kolegów – ale przede wszystkim jeden z najważniejszych (obok m.in. Le Corbusiera i Waltera Gropiusa) architektów XX wieku.

Teraz matura 2017. Matematyka. Zbiór zadań i zestawów maturalnych. Poziom rozszerzony. Szkoła ponadgimnazjalna

Poznajesz zadania typu maturalnego i ćwiczysz umiejętności sprawdzane na maturze.

Teraz matura 2017 – to wyjątkowe publikacje oferujące praktyczne i efektywne przygotowanie do matury, w pełni dostosowane do nowej formuły egzaminu.

Mój pierwszy słowniczek polsko-angielski

Kolorowy słownik polsko-angielski dla dzieci. Nowy słownik polsko-angielski z układem tematycznym. Dzięki kolorowym obrazkom dzieci z łatwością zapamiętują nowe słowa z kolejnych kategorii.

Disney. Ucz się z nami. Przeciwieństwa

Ta twardostronicowa książeczka to doskonała okazja, aby spędzić wyjątkowe chwile w towarzystwie Minnie. Dzięki ciekawym rozwiązaniom twój maluch będzie miał możliwość poznać przeciwieństwa i nauczyć się je rozpoznawać.

Psychologia nauczania, czyli jak skutecznie prowadzić szkolenia, zarządzać grupami i występować przed publicznością Mateusz Grzesiak

Wiedza to za mało! Trzeba jeszcze umieć ją przekazać…

W stronę nieba. Interaktywna szkoła astronomii

Kolejna publikacja Andrzeja Branickiego – autora bestsellera „Na Własne Oczy”, nauczyciela akademickiego i niestrudzonego popularyzatora astronomii – nie jest tradycyjnym podręcznikiem utrwalającym wiedzę astronomiczną. To swoista podróż skłaniająca do przemyślanej obserwacji otaczającej rzeczywistości, starań o zrozumienie tego, co widzimy, a nade wszystko do samodzielnego myślenia. Pozbawiona jest przy tym nudnych, encyklopedycznych informacji.

Reforma oświaty Agnieszka Kosiarz Adam Balicki dr Michał Łyszczarz Karolina Woźniczko Pawlikowska Agnieszka Hal

Celem niniejszej książki jest szczegółowe omówienie najważniejszych zmian w oświacie, jakie wprowadza ustawa  Prawo oświatowe, ustawa ją wprowadzająca oraz liczne rozporządzenia wykonawcze