Etyka solidarności oraz Homo sovieticus Józef Tischner

TANIA KSIAŻKA! INFORMACJE O PROMOCJACH, KSIĄŻKACH DNIA, WYPRZEDAŻACH WPROST NA EMAILA! ZAPISZ SIĘ!Akceptuję politykę prywatności

Etyka Solidarnosci oraz Homo Sovieticus - Etyka solidarności oraz Homo sovieticus Józef TischnerEtyka solidarności oraz Homo sovieticus Józef Tischner

„Etyka solidarności” to w polskiej literaturze filozoficznej tekst absolutnie wyjątkowy. Towarzyszyła wydarzeniom politycznym lat 1980 – 1981 – przede wszystkim formowaniu się ruchu „Solidarności” – i stanowiła próbę etycznej interpretacji tego, co się działo. To na jej stronach ksiądz Tischner sformułował słynną definicję solidarności jako „braterstwa dla porażonych” opartego na zasadzie: „jeden drugiego ciężary noście”.

Pierwsze wydanie „Etyki solidarności” było tłumaczone na włoski, niemiecki, flamandzki, francuski, hiszpański, szwedzki, angielski, czeski i słowacki.

W 1992 roku ksiądz Tischner przygotował dla Wydawnictwa Znak rozszerzone wydanie zatytułowane „Etyka solidarności oraz Homo sovieticus”. W kolejnej edycji dodano część trzecią – „Etyka solidarności po latach” – w której znalazły się eseje bezpośrednio odwołujące się do „Etyki…”, a niepublikowane wcześniej w formie książkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.