Niezwykłe kobiety Drugiej Rzeczypospolitej Jerzy Chociłowski

Wspaniałe kobiety, o których warto i trzeba pamiętać.

Ofiary losu Inna historia Polski Krzysztof Iszkowski

Brawurowa podróż przez tysiąclecie. Od szansy zmarnowanej przez Chrobrego po udaną inwestycję Kaczyńskiego ? znane fakty opisane z nowej perspektywy. Czołowy publicysta Liberté!opowiada o lepszych niż Jagiełło mężach dla Jadwigi i tłumaczy dlaczego Rzeczpospolita nie sięgnęła po Pacyfik.

Beria. Oprawca bez skazy Françoise Thom

W swojej monumentalnej biografii Berii, francuska sowietolożka Françoise Thom przedstawia pełną sprzeczności i paradoksów postać człowieka, którego Stalin uważał za sowiecki odpowiednik Heinricha Himmlera.

Córki Wawelu. Opowieść o jagiellońskich królewnach Anna Brzezińska

Polska Jagiellonów oczami kobiet.
Wielki powrót Anny Brzezińskiej – przełomowa książka o historii kreowanej przez mężczyzn, w której jednak najważniejszą rolę odgrywały kobiety.

Narodziny potęgi. Wszystkie podboje Bolesława Chrobrego Michael Morys-Twarowski

Mocarstwo, przed którym karki zginają wszyscy sąsiedzi.
Podboje, które przejdą do legendy.
Tysiącletnia chwała człowieka, który zbudował Polskę.

Niemcy. Opowieści niepoprawne politycznie Piotr Zychowicz

Trzecia po bestsellerowych „Żydach” i „Sowietach” książka z niepoprawnego politycznie cyklu autora „Obłędu ’44” i „Paktu Ribbentrop–Beck”. W „Niemcach” Piotr Zychowicz jak zwykle zmusza czytelnika do przemyślenia i ponownej oceny spraw – jak nam wmawiano – nie podlegających dyskusji.

Józef Piłsudski 1867-1935 Andrzej Garlicki

Książka Andrzeja Garlickiego jest najlepszą i najpełniejszą biografią marszałka Piłsudskiego. Człowieka, który całe życie poświęcił walce o wolną Ojczyznę. Który nie uznawał kompromisów. Który nie bał się podejmować ryzyka. Bez którego dziś nie byłoby niepodległej Rzeczpospolitej.

Niezwykłe bitwy i szarże husarii Radosław Sikora

„Niezwykłe bitwy i szarże husarii” to książka poświęcona najciekawszym starciom tego rycerstwa, a w szczególności jego spektakularnym zwycięstwom, osiąganym nad wielokrotnie liczniejszym przeciwnikiem.