Darmowy ebook Europa swoich, Europa obcych. Stereotypy, zderzenia kultur i dyskursy tożsamościowe

Darmowy ebook Europa swoich, Europa obcych. Stereotypy, zderzenia kultur i dyskursy tożsamościowe

Burza w szklance wody Helen Czerski

Helen Czerski z wdziękiem dzieli się szeroką wiedzą, pozwalając czytelnikowi w przyjemny sposób oderwać się od szarej codzienności. Już nigdy nie spojrzysz ponownie na toster w ten sam sposób.

Czas postprawdy Nieszczerość i oszustwa w codziennym życiu Ralph Keyes

Przyglądając się historii kłamstwa, Keyes stwierdza jednoznacznie – ludzie kłamali od zawsze i prawdopodobnie już zawsze będą kłamać. Tym, co różni nas od naszych przodków, jest fakt, że współcześni kłamcy bardzo rzadko ponoszą konsekwencje swoich oszustw. Wręcz przeciwnie: moment, w którym zostają zdemaskowani, bardzo często okazuje się początkiem ich zawrotnej kariery. Jak pokazuje Keyes, kłamstwo nie jest domeną jedynie kryminalistów czy świata rozrywki – równie często z prawdą mijają się dziennikarze, akademicy, prawnicy i polityce.

Astrofizyka dla zabieganych Neil de Grasse Tyson

Nieważne, czy właśnie czekacie na filiżankę porannej kawy, na przyjazd autobusu czy odlot samolotu – sięgnijcie po „Astrofizykę dla zabieganych”. Ta książka wyjaśni wam wszystko, czego potrzebujecie, by zyskać obeznanie z kosmosem… i zachwycić się nim!

Darmowy ebook Wpływ unijnej polityki regionalnej na zrównoważony rozwój euroregionów zachodniego pogranicza Polski Anna Misztal

Darmowy ebook Wpływ unijnej polityki regionalnej na zrównoważony rozwój euroregionów zachodniego pogranicza Polski Anna Misztal

Rzeczywistość nie jest tym czym się wydaje Carlo Rovelli

Ta książka stanowi transmisję na żywo z trwających aktualnie badań nad podstawową naturą rzeczy: co już wiemy, czego się właśnie dowiadujemy, a co dopiero podejrzewamy.

Psychopatologia nerwic Antoni Kępiński

Dla czytelników- pacjentów, czytelników- lekarzy i wszystkich, którym bliska jest głęboko humanistyczna refleksja o człowieku i jego psychice – książki Kępińskiego od lat pozostają lekturą niezastąpioną.

Niewidzialny w sieci Sztuka zacierania śladów Kevin Mitnick

W najnowszej publikacji Niewidzialny w sieci. Sztuka zacierania śladów pokazuje, jak ustrzec się przed infiltracją, aby chronić siebie i swoją rodzinę.