RESTful Web Services. Kurs video. Tworzenie restowych aplikacji internetowych w Spring, AngularJS

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - RESTful Web Services. Kurs video. Tworzenie restowych aplikacji internetowych w Spring, AngularJS

RESTful Web Services 210x300 - RESTful Web Services. Kurs video. Tworzenie restowych aplikacji internetowych w Spring, AngularJSRESTful Web Services. Kurs video. Tworzenie restowych aplikacji internetowych w Spring, AngularJS

Celem działania projektantów aplikacji webowych jest kreowanie nowych rozwiązań i usprawnianie istniejących. Praca odbywa się często w ramach teamu programistycznego i we współpracy z zespołami zewnętrznymi, odpowiedzialnymi za wykonanie powierzonej im części zadania. Opracowując świeży pomysł lub udoskonalając już działającą aplikację, developerzy niejednokrotnie są zmuszeni godzić ze sobą odmienne technologie, na których bazowali poprzednicy; zwykle także muszą poruszać się w ramach różnych, niedopasowanych do siebie interfejsów aplikacji (API), co dodatkowo utrudnia sprawę. Ściślej: utrudniało, dopóki nie pojawił się REST.
REST, z ang. Representational State Transfer, to wzorzec architektury, który w ostatnich latach zyskuje wśród programistów ogromną popularność. Stopniowo, ale z bezwzględną konsekwencją wypiera swojego poprzednika: SOAP. Powodem, dla którego tak się dzieje, jest między innymi uniwersalność REST (wspiera go większość języków programowania oraz skryptowych, współpracują z nim przeglądarki internetowe), jego łatwa skalowalność (serwer nie tworzy sesji) i wsparcie dla wielu reprezentacji zasobów. Architektura REST bazuje na pewnych, bardzo korzystnych dla developera założeniach, że wszystko jest zasobem (reprezentowanym przez jednoznaczny URI), który, choć abstrakcyjny, będzie zawsze łatwo dostępny przy zastosowaniu zdefiniowanej reprezentacji. Bardzo istotnym założeniem REST jest oczywiście jednolity interfejs.
Czy chcesz zaprojektować swoją pierwszą aplikację zgodną ze standardami REST? Jeśli tak, usiądź wygodnie, uruchom niniejszy kurs i poznaj praktyczną stronę wzorca Representational State Transfer!

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

Przygotowując swoją pierwszą aplikację w duchu REST, będziesz pracować z wieloma technologiami, takimi jak:

  • Spring Framework,
  • AngularJS,
  • Node.js,
  • MongoDB,
  • AmazonAWS.

Co więcej…

  • …w trakcie kursu nauczysz się oczywiście budować architekturę opartą na REST, będziesz także debugować aplikację, przeprowadzisz testy jednostkowe i dowiesz się, jak zaprojektować aplikację z rozdzieleniem na poszczególne warstwy logiczne oraz jak pracować z linią poleceń.

Kurs RESTful Web Services. Kurs video. Tworzenie restowych aplikacji internetowych w Spring, AngularJS kończy się na poziomie średnio zaawansowanym. Po jego odbyciu będziesz w stanie samodzielnie tworzyć aplikacje z wykorzystaniem Spring Framework, oparte na architekturze REST i bazach danych.

Zanim zaczniesz…

Kurs RESTful Web Services. Kurs video. Tworzenie restowych aplikacji internetowych w Spring, AngularJS obejmuje programowanie w języku Java z uwzględnieniem programowania obiektowego przy użyciu frameworka Spring Boot. Omawia prawidłowe wzorce architektury REST oraz pokazuje ich praktyczne zastosowanie oparte na przechowywaniu danych w bazie NoSQL – MongoDB. Pracując z autorem kursu, będziesz mieć także okazję do wykorzystania AngularJS w celu nawiązania komunikacji z serwerem REST (dane będą pobierane i wysyłane).
Uwaga! Aby w pełni wykorzystać możliwości szkolenia, powinno się uprzednio opanować umiejętność programowania obiektowego w języku Java, rozumieć języki HTML i JavaScript oraz orientować się w tematyce baz danych.

Z frontendu do backendu i z powrotem

Aplikacja, która zostanie zrealizowana podczas kursu, ma umożliwiać dodawanie wiadomości oraz ich komentowanie. Forma aplikacji końcowej to strona internetowa. Cała usługa będzie rozdzielona na dwie wyraźne części:
– frontend (klient restowy),
– backend (serwer restowy).
W ramach backendu uczestnik szkolenia będzie łączyć się z bazą danych i przygotowywać dane, które następnie wystawi na określony adres. Dodatkowo część backendu zostanie zaprojektowana tak, by przyjmować zapytania od klienta, na podstawie których będzie dodawała dane do bazy. Część frontendowa aplikacji ma stanowić oddzielny serwis zdolny do komunikacji z backendem w celu wysłania lub pobrania informacji. Tego typu podział serwisów bardzo usprawnia realizację zadań przez zespoły programistyczne.

Tylko dla wtajemniczonych

W trakcie kursu poznasz od strony praktycznej framework Spring Boot, który pozwala na szybkie i wydajne budowanie aplikacji sieciowych w języku Java. Dodatkowo nauczysz się podstaw AngularJS, tj. otwartego frameworka bazującego na JavaScripcie, wspomagającego tworzenie i rozwój aplikacji internetowych na pojedynczej stronie. W kursie został on wykorzystany do przygotowania części frontendowej (klienta).

ZOBACZ KURS>>>

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!