Van Gogh Życie Steven Naifeh Gregory White Sm

Van Gogh Życie Steven Naifeh Gregory White Sm

Nowa, Pełna Nieznanych Informacji Biografia Geniusza Malarstwa.

Książka Naifeha i White Smitha rzuca nowe światło na głębokie zainteresowanie artysty literaturą i sztuką, jego nieobliczalne i burzliwe życie miłosne, ataki depresji i choroby psychicznej, a także niejasne okoliczności śmiertelnego postrzelenia w wieku trzydziestu siedmiu lat. Autorzy dzięki współpracy z Muzeum Vincenta van Gogha w Amsterdamie uzyskali dostęp do dotychczas niewykorzystanych materiałów – wśród nich do nieopublikowanych listów członków rodziny malarza.

Choć na temat van Gogha powstało wiele książek, a jego tragiczny los jest od dawna obecny w kulturze popularnej, to nikt nie podjął próby zbadania życia tego twórcy w sposób tak poważny i ambitny. Naifeh i White Smith odtworzyli je w sposób zdumiewająco żywy i przenikliwy psychologicznie.

Gregory White Smith i Steven Naifeh są absolwentami Wydziału Prawa Uniwersytetu Harvarda. Naifeh, który publikuje w czasopismach poświęconych sztuce i wygłasza wykłady w licznych muzeach, studiował także historię sztuki w Princeton, a w Fogg Art Museum na Harvardzie obronił pracę dyplomową w tej dziedzinie. Cztery napisane przez nich wspólnie książki trafiły na listę bestsellerów „The New York Timesa”. Biograficzna książka ich autorstwa Jackson Pollock: An American Saga otrzymała Nagrodę Pulitzera, a także znalazła się w finale National Book Award.

Od wydawcy:
Na temat VAN GOGHA powstała ogromna liczba książek, ale nikt nie podjął próby zbadania życia tego twórcy w sposób dogłębny. Naifeh i White Smith odtworzyli je w sposób zdumiewająco żywy i przenikliwy psychologicznie, prezentując nową i pełną empatii ocenę tego wyjątkowego artystycznego geniusza.

Książka rzuca nowe światło na wiele niezbadanych dotąd aspektów wewnętrznego świata VAN GOGHA, opisuje jego nieobliczalne i burzliwe życie miłosne, ataki depresji i choroby psychicznej, a także niejasne okoliczności śmiertelnego postrzelenia w wieku trzydziestu siedmiu lat, interpretowanego powszechnie jako samobójstwo.

Autorzy dzięki współpracy z Muzeum Vincenta VAN GOGHA w Amsterdamie uzyskali dostęp do dotychczas niewykorzystanych materiałów. Obficie zaczerpnęli z listów VAN GOGHA oraz członków rodziny malarza, w przejmujący sposób ukazujących tułaczkę tej udręczonej i niespokojnej artystycznej duszy. Opisali jego głębokie relacje z młodszym bratem Theo, który zmarł pól roku po Vincencie.

TANIA KSIAŻKA! INFORMACJE O PROMOCJACH, KSIĄŻKACH DNIA, WYPRZEDAŻACH WPROST NA EMAILA! ZAPISZ SIĘ!Akceptuję politykę prywatności

Van Gogli. Życie to wyjątkowa biografia artysty, pełna niezwykłych i nieznanych szczegółów z jego życia.

Często do niej sięgaliśmy na początku pracy nad filmem Twój Uncent.

HUGH WELCHMAN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge