You are currently viewing 555 zagadek o Górach Stołowych Zygma Anna

555 zagadek o Górach Stołowych Zygma Anna

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - 555 zagadek o Górach Stołowych Zygma Anna

555 zagadek o Górach Stołowych Zygma Anna
„555 zagadek o Górach Stołowych” jest próbą zebrania tego, co w Górach Stołowych najciekawsze, wyjątkowe i niepospolite. Jeżeli nigdy w nich nie byłeś, ta książka pozwoli Ci przekroczyć ich granicę i zajrzeć do środka ― do ukrytych tam historii i mrocznych tajemnic. Gwarantuję, że rozdział po rozdziale coraz szerzej będzie się przed Tobą otwierać niezwykły skalny świat, w którym każda piaskowcowa skałka ma w sobie coś wyjątkowego. Dlatego warto się czasem wśród nich zagubić! Choć nie jest to przewodnik turystyczny ani tym bardziej publikacja naukowa, a opracowanie w formie krótkich zagadek, liczę, że zainspiruje Cię, by spakować plecak, włożyć górskie buty i ruszyć z otwartą głową na stołowogórskie szlaki. Zachowaj na nich czujność i uważnie się rozglądaj, by nic nie umknęło Twojej uwadze! Po tej „zagadkowej” lekturze będziesz mądrzejszy o to, na co warto spojrzeć w Górach Stołowych nieco inaczej…

„Z wykształcenia jestem historykiem sztuki, z zamiłowania i pasji do gór ― przewodnikiem górskim sudeckim, a gdzieś tam w środku od zawsze „Panem Samochodzikiem w spódnicy” (mimo że na szlaku spotkasz mnie w spodniach), który od najmłodszych lat chciał odnaleźć Bursztynową Komnatę! Jeszcze mi się to nie udało, ale kto szuka, znajduje ― i tego się trzymajmy!

Od kilkunastu lat zgłębiam wiedzę na temat Dolnego Śląska, a w trakcie każdej kolejnej wędrówki w Góry Stołowe odkrywam je wciąż na nowo. Dla mnie to obszar szczególnych mocy z historią nie do podrobienia i ciekawostkami na miarę sensacji. Nie da się o tych górach i ich najbliższej okolicy opowiedzieć w kilku zdaniach, a tym bardziej w kilkuset zagadkach. Mimo wszystko starałam się je przygotować tak, aby zachęcić Cię do odwiedzenia Gór Stołowych i wędrówki ich szlakami, a po lekturze książki zaprosić do zabawy w terenie, polegającej na wyostrzeniu spostrzegawczości i zwróceniu uwagi na miejsca warte odwiedzenia, szczyty warte zdobycia i drobnostki na szlaku warte zauważenia. Magia tych gór bowiem polega na tym, że to niezwykła sudecka kraina, której nie można porównać z żadnym innym pasmem górskim w Polsce.”

Anna Zygma

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!