Aktywna nadzieja JOANNA MACY, CHRIS JOHNSTONE

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Aktywna nadzieja JOANNA MACY, CHRIS JOHNSTONE

Aktywna nadzieja JOANNA MACY, CHRIS JOHNSTONE
„Aktywna nadzieja. Jak spojrzeć prawdzie w oczy i w kreatywny sposób sprostać katastrofie, w której uczestniczymy”
Stoimy w obliczu niezwykłych wyzwań, które często nas przerastają. Odwlekane wymieranie gatunków, kryzys klimatyczny, upadki ekonomiczne, choroby wynikające z naszej cywilizacji, dramatyczne zaburzenia psychiczne, pandemia, czy nawet groźba wojen hybrydowych – to tylko kilka z problemów, które nieustannie nas dręczą. Jak więc radzić sobie z tą bezsilnością, z frustracją, która kusi nas do poddania się myśli, że przyszłość może być tylko gorsza od teraźniejszości?
Joanna Macy i Chris Johnstone w swojej książce „Aktywna nadzieja” ukazują nam, jak stawić czoła tym trudnościom z większą determinacją i twórczą siłą. Przedstawiają nam Praktykę Ponownego Połączenia – holistyczne podejście, które opiera się na filozofii głębokiej ekologii, aktualnych osiągnięciach psychologii oraz inspirującej duchowości. Ta metoda, mająca również swoje praktyczne narzędzia, została wykorzystana w wielu warsztatach na całym świecie, włącznie z Polską. Dzięki niej zostajemy wyposażeni w niezbędne umiejętności, aby zmierzyć się z groźbą nadchodzącej katastrofy i aktywnie przyczynić się do Wielkiego Zwrotu – od destrukcyjnej cywilizacji do społeczeństwa, które podtrzymuje życie i pomaga w regeneracji naszej planety.
„Aktywna nadzieja” jest podróżą intelektualną oraz praktycznym przewodnikiem. Dziś potrzebujemy nadziei bardziej niż kiedykolwiek wcześniej w historii. To książka, która pomoże nam znaleźć siłę, która zaprowadzi nas do lepszego jutra.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!