Ameryka po kaWałku – Marek Wałkuski

Ameryka po kaWałku - Ameryka po kaWałku - Marek WałkuskiPozytywne Stany, czyli Ameryka, jakiej nie poznasz z przewodników.

Dlaczego ludziom jest dobrze w Stanach Zjednoczonych? Czemu nie wyobrażają sobie życia w innym kraju? Dlaczego imigranci, którzy wpadają “na chwilę”, zostają tam na zawsze? W swojej najnowszej książce Marek Wałkuski wyjaśnia, co spodobało mu się w Ameryce i dlaczego polubił ten kraj. Pisze o fundamentalnych cechach Amerykanów, takich jak optymizm, altruizm czy tolerancja, przede wszystkim jednak opowiada o amerykańskiej codzienności. 

Poznawaj Amerykę kaWałek po kaWałku:
* zajrzyj do wnętrza policyjnego radiowozu
* poznaj ludzi o stuwatowych uśmiechach
* udaj się na podwórkową wyprzedaż

odwiedź zamieszkany przez mormonów stan Utah
* poczuj moc silnika harleya-davidsona
* oddaj się przyjemnościom w rozmiarze XXL
* weź udział w nieudolnie przeprowadzonym skoku na bank

Marek Wałkuski jest dziennikarzem Polskiego Radia. Mieszka w Stanach Zjednoczonych od dwunastu lat i kawałek po kawałku testuje je na własnej skórze. Jego korespondencje dla radiowej Trójki przeszły już do legendy, a poprzednia książka (Wałkowanie Ameryki) podbiła czytelników. Kolej na porcję z ulubionymi kąskami Wałka.

Jedna odpowiedź do “Ameryka po kaWałku – Marek Wałkuski”

  1. Barwna wyprawa przez kolorowy świat Ameryki, upstrzonej lampkami na Boże Narodzenie, dyniami na Halloween czy wystrzałowej na Dzień Niepodległości. Wałkuski dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat Ameryki i przede wszystkim jej obywateli, od rzeczy tak zwyczajnych jak pralnie, po ich wrodzony optymizm i podejście do drugiego człowieka. A tematów pośrednich jest całe mnóstwo, więc można wyrobić sobie dość szeroki pogląd na temat życia w Stanach. Polecam.

Leave a Reply