Ameryka po kaWałku - Ameryka po kaWałku - Marek WałkuskiPozytywne Stany, czyli Ameryka, jakiej nie poznasz z przewodników.

Dlaczego ludziom jest dobrze w Stanach Zjednoczonych? Czemu nie wyobrażają sobie życia w innym kraju? Dlaczego imigranci, którzy wpadają “na chwilę”, zostają tam na zawsze? W swojej najnowszej książce Marek Wałkuski wyjaśnia, co spodobało mu się w Ameryce i dlaczego polubił ten kraj. Pisze o fundamentalnych cechach Amerykanów, takich jak optymizm, altruizm czy tolerancja, przede wszystkim jednak opowiada o amerykańskiej codzienności. 

Poznawaj Amerykę kaWałek po kaWałku:
* zajrzyj do wnętrza policyjnego radiowozu
* poznaj ludzi o stuwatowych uśmiechach
* udaj się na podwórkową wyprzedaż

odwiedź zamieszkany przez mormonów stan Utah
* poczuj moc silnika harleya-davidsona
* oddaj się przyjemnościom w rozmiarze XXL
* weź udział w nieudolnie przeprowadzonym skoku na bank

Marek Wałkuski jest dziennikarzem Polskiego Radia. Mieszka w Stanach Zjednoczonych od dwunastu lat i kawałek po kawałku testuje je na własnej skórze. Jego korespondencje dla radiowej Trójki przeszły już do legendy, a poprzednia książka (Wałkowanie Ameryki) podbiła czytelników. Kolej na porcję z ulubionymi kąskami Wałka.

One thought on “Ameryka po kaWałku – Marek Wałkuski

  1. Zabombon

    Barwna wyprawa przez kolorowy świat Ameryki, upstrzonej lampkami na Boże Narodzenie, dyniami na Halloween czy wystrzałowej na Dzień Niepodległości. Wałkuski dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat Ameryki i przede wszystkim jej obywateli, od rzeczy tak zwyczajnych jak pralnie, po ich wrodzony optymizm i podejście do drugiego człowieka. A tematów pośrednich jest całe mnóstwo, więc można wyrobić sobie dość szeroki pogląd na temat życia w Stanach. Polecam.

Leave a Reply