You are currently viewing Architektura oprogramowania i podejmowanie decyzji Perera Srinath

Architektura oprogramowania i podejmowanie decyzji Perera Srinath

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Architektura oprogramowania i podejmowanie decyzji Perera Srinath

Architektura oprogramowania i podejmowanie decyzji Perera Srinath
Wykorzystaj wiedzę z zakresu przywództwa, aby podejmować lepsze decyzje dotyczące architektury oprogramowania. Głęboko rozważaj, ale wdrażaj powoli.

Nadrzędnym celem systemów oprogramowania (a więc i architektury oprogramowania) jest budowanie systemów spełniających standardy jakości i zapewniających najwyższy zwrot z inwestycji (ROI) w dłuższej perspektywie lub w określonym przedziale czasu.
Świetny produkt wymaga połączenia technologii, przywództwa i zarządzania produktem (wliczając w to doświadczenie użytkownika). Przywództwo polega przede wszystkim na zarządzaniu niepewnością i dokonywaniu właściwych ocen. Aby tworzyć świetne produkty, liderzy techniczni muszą łączyć technologię, przywództwo i wiedzę z zakresu zarządzania produktem, a także podejmować właściwe decyzje. Wiele błędów technicznych wynika z luki między wiedzą na temat tych trzech elementów a oceną.

W książce Architektura oprogramowania i podejmowanie decyzji Srinath Perera wyjaśnia zasady i koncepcje, które architekci oprogramowania muszą dogłębnie zrozumieć, oraz sposoby stosowania tych zasad w celu zarządzania niepewnością. Pytania i zasady omówione w tej książce pomagają zarządzać niepewnością podczas tworzenia architektury oprogramowania i zapewniają ramy do podejmowania decyzji. Ta książka jest przeznaczona dla wszystkich liderów technicznych w branży oprogramowania, którzy dokonują całościowej oceny budowanych przez siebie systemów, jak również dla przyszłych liderów uczących się tego rzemiosła.

Zrozum znaczenie podejmowania zdecydowanych decyzji na przykładach wielkich liderów technicznych, takich jak bracia Wright i Kelly Johnson
Wykorzystaj pięć kluczowych pytań i siedem ważnych zasad, aby zrozumieć niepewności podczas procesu projektowania i podjąć strategiczne decyzje architektoniczne
Podejdź do projektu systematycznie, najpierw na poziomie makro, a następnie na poziomie indywidualnej usługi
W tym definitywnym przewodniku zostały wyjaśnione zasady i koncepcje – zarówno techniczne, jak i nietechniczne – które architekci oprogramowania, starsi inżynierowie oprogramowania i liderzy techniczni muszą zrozumieć, aby zarządzać nieuniknioną niepewnością związaną z tworzeniem systemów oprogramowania i zapewnić sukces produktom, za które są odpowiedzialni.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!