Autobiografia – Agata Christie

Autobiografia 208x300 - Autobiografia - Agata ChristieAgata Christie to niezwykła pisarka. Pisała nieustannie przez ponad pół wieku. Jej powieści kryminalne, przetłumaczone na ponad czterdzieści języków, pozostają najlepiej sprzedającymi się tytułami wszech czasów, a sztuka Pułapka na myszy to najdłużej grane przedstawienie w historii teatru. Choć od śmierci królowej kryminału minęło ponad trzydzieści lat, liczba czytelników jej książek stale rośnie. 
Autobiografia – opublikowana po raz pierwszy rok po śmierci autorki – ukazuje fascynujące życie Agaty Christie: dzieciństwo, młodość, dwa małżeństwa, dwie wojny światowe, rewolucję obyczajową, podróż dookoła świata, odkrycia archeologiczne na Bliskim Wschodzie… Przede wszystkim jednak to skrupulatny i zaskakująco świeży opis dojrzewania do miłości, do pisarstwa, do życia. Możemy przyjrzeć się geniuszowi autorki z bliska – porywa inteligencją, zaskakuje wyobraźnią, niezwykłym poczuciem humoru, a nade wszystko dystansem do siebie, taktem i przenikliwością spojrzenia. 

Na okładce anglojęzycznego wydania Autobiografii można przeczytać: 
„to najlepsza rzecz, jaką Christie kiedykolwiek napisała”.

Jedna odpowiedź do “Autobiografia – Agata Christie”

  1. Do tej pory myślałam, że w przeciwieństwie do swoich książek sama autorka była nudna, miała nudne życie. Ale przeczytałam biografię i okazuje się, że to nieprawda! Każdy kto czyta jej kryminały, musi poznać samą Christie.

Leave a Reply