Autoportret reportera – Ryszard Kapuściński

Autoportret reportera 190x300 - Autoportret reportera - Ryszard KapuścińskiAutobiografia mistrza reportażu. Uznawana za klasykę

Książka składa się z wypowiedzi Ryszarda Kapuścińskiego poświęconych takim tematom jak podróżowanie, metoda tworzenia, a także zadaniom stojącym przed dziennikarzami. Pisarz jeszcze za życia zaakceptował układ Autoportretu. Wyłania się z tej opowieści podróżnik, artysta, przenikliwy komentator światowych wydarzeń. “Przy pisaniu Imperium – mówi Kapuściński – wykorzystałem jakieś dziesięć procent materiału. I pozostaję taki pełen niewypisanych historii…”. Ta najbardziej osobista historia została wyłuskana z wypowiedzi na inne, bardziej palące tematy. Stała się jedyną tak osobistą, w wielu miejscach intymną opowieścią “cesarza reportażu”.

2 odpowiedzi do “Autoportret reportera – Ryszard Kapuściński”

  1. Wolę jego reportaże, niż tę książkę, chociaż mam ją w domu i co jakiś czas jednak wracam do niej podczytując fragmenty.

  2. To jest książka najlepszych znawców Deep Purple w Polsce. Wszyscy fani muzyki powinni przeczytać tę biografię, bo przecież Deep Purple to jeden z najważniejszych zespołów w historii muzyki!

Leave a Reply