Ballady Beleriandu J.R.R. Tolkien

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Ballady Beleriandu J.R.R. Tolkien

Ballady Beleriandu J.R.R. Tolkien
Ballady Beleriandu to niezwykle oczekiwana przez fanów na całym świecie seria książek autorstwa Tolkiena. Ta dwunastotomowa epopeja została wydana przez Christophera Tolkiena na podstawie zapisków i notatek, pozostawionych przez samego ojca. Cieszyć się nią mogą teraz również polscy czytelnicy, gdyż to polskie wydanie będzie pierwszą pełną edycją zagraniczną.
Trzeci tom Historii Śródziemia, zawiera wczesne mity i legendy, które złożyły się na powstanie najsłynniejszej sagi Tolkiena – Silmarillionu. To niepowtarzalna okazja, by poznać genezę mitologii Śródziemia poprzez dwie najważniejsze opowieści tego świata – historie Túrina i Lúthien.
W „Balladach o dzieciach Húrina” spotykamy Túrina Turambara, bohatera nękającego go rodzinne klątwy. To poruszający poemat, przedstawiający tragedię Túrina w imponującej skali. Druga opowieść, „Ballada o Leithian”, stanowi główne źródło historii Beren i Lúthien w Silmarillionie. Przeżyjemy w niej ich wyprawę po Silmaril oraz nieustraszone starcie z potężnym Morgothem w jego mrocznej twierdzy.
„Ballady Beleriandu” rzucają nowe światło na twórczość Tolkiena, prezentując obok siebie dwie najważniejsze opowieści – o Túrinie, przeznaczonym do życia w cieniu tragedii własnego rodu, oraz o Lúthien, elfickiej księżniczce, której miłość do śmiertelnika została odzwierciedlona wiele wieków później w miłości Arweny i Aragorna.
Tylko posiadając kompletną wiedzę o Śródziemiu, jaką dostarcza „Historia Śródziemia”, możemy pełnię czerpać z olśniewającego świata stworzonego przez Tolkiena w „Władcy Pierścieni”. Przygotuj się na niezwykłą podróż do magii, tajemnic i epickich przygód. „Ballady Beleriandu” to książka, która przeniesie Cię w niezapomnianą podróż poziom wyżej!

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!