BezuzytecznaBezużyteczna.pl – Codzienna dawka wiedzy bezużytecznej

Sukces portalu bezuzyteczna.pl przyczynił się do powstania książki o tym samym tytule. Wiedza bezużyteczna ma prawie 2 mln polubień na Facebooku, 2,5 miliona stałych czytelników, 40 tys. ciekawostek na stronie głównej – to wszystko składa się na najaktywniejszą społeczność w polskim Internecie. Książka „Bezużyteczna.pl” ukaże się nakładem wydawnictwa Znak.

Dawid Tekiela

Autorem i pomysłodawcą portalu jest Dawid Tekiela, który w 22 lat stworzył ciekawy portal rozrywkowy z rzeszą wiernych czytelników. Teraz przyszedł czas na książkę przygotowaną razem z Markiem Szuplewskim. Przygotowali oni absolutnie odjechaną książkę z jeszcze bardziej szokującymi i nigdy wcześniej nie publikowanymi ciekawostkami.

Wiedza bezużyteczna

Ta książka jest doskonała na każda okazję. Niech będzie z tobą, gdy stoisz w korku, nudzisz się po pracy lub nie chce ci się uczyć. Ta wiedza bywa niebezpieczna i wciąga, uzależniając od lektury. Dowiesz się z niej m.in. ile delfinów pracuje dla marynarki wojennej USA, w jakim zachodnim mieście kobiety mają prawo chodzić topless po ulicach czy jak zahipnotyzować kurę. Tych informacji nie znajdziesz nawet na portalu bezużyteczna.pl.

Fragmenty książki

O tym, czy uznamy kogoś za sympatycznego czy nie, decyduje pierwsze 7 sekund rozmowy. Z kolei 8,2 sekundy wystarczy, by mężczyzna zakochał się w kobiecie.

Gest podawania sobie ręki na przywitanie wywodzi się ze starożytnego Rzymu. W tamtych czasach do skrytobójstwa często używano broni schowanych w rękawach odzieży. Mężczyźni witający się w dobrych intencjach podawali sobie dłonie na głębokość nadgarstka i w ten sposób udowadniali brak złych zamiarów.

Nieudany pierwszy pocałunek może być fatalny w skutkach… Aż 59% mężczyzn i 69% kobiet przyznało, że straciło zainteresowanie drugą osobą po nieudanym pocałunku.

Dodaj komentarz