Bieguni – Olga Tokarczuk

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Bieguni - Olga Tokarczuk

Bieguni 187x300 - Bieguni - Olga TokarczukLiteracka Nagroda NIKE 2008
Bieguni to książka odważna, w której Olga Tokarczuk opowiada o sobie i o swoim widzeniu świata.
Największe wydarzenie literackie 2007 roku.

Rzadko zdarza się obcować z dziełem tej miary, jak Bieguni Olgi Tokarczuk. Tak złożonym i przejmującym. Opowiedzenie jego treści w kilku zdaniach byłoby nadużyciem i sprzeniewierzeniem niezwykłego pomysłu tej powieści. Dlatego – nie uchylając się od swojej roli – zachęcamy do osobistej lektury, gotowej na emocje i myśli, jakie towarzyszą największej literaturze.

„Ta książka stara się być lojalna wobec kakofonii i dysonansu naszego doświadczenia świata, wobec niemożliwości jego ujednolicenia, wobec jego chaosu, rozpadania się i ponownego tworzenia nowych konfiguracji.

Jestem w niej wierna peryferiom, obszarom niedopowiedzianym, zamazanym. Powtarzam w niej własne błędy i wydaje mi się to absolutnie konieczne”.
Olga Tokarczuk

„Bardzo mądre dzieło dojrzałej pisarki”.
Jerzy Jarzębski

Olga Tokarczuk (ur. 1962) – wybitna prozaiczka i eseistka, uhonorowana wieloma nagrodami, m.in. Nagrodą Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Nagrodą Fundacji im. Kościelskich oraz trzema nominacjami do nagrody literackiej Nike. Trzykrotna laureatka nagrody czytelników Nike. Jej powieść Dom dzienny, dom nocny znalazła się na tzw. krótkiej liście nominowanych do Międzynarodowej Dublińskiej Nagrody Literackiej IMPAC.

Książka nominowana do Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. lokusz

    Autorka za tę książkę zasłużyła na wszystkie te nagrody. Zresztą inne książki Tokarczuk również są bardzo dobre, więc jak ktoś nie zna, to musi poznać.

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!