Biologia 2 Karty pracy ucznia Zakres podstawowy Szkoły ponadpodstawowe Alicja Kasińska

CENA KSIAZKI 300x150 - Biologia 2 Karty pracy ucznia Zakres podstawowy Szkoły ponadpodstawowe	Alicja Kasińska

Biologia 2 Karty pracy ucznia Zakres podstawowy Szkoły ponadpodstawowe Alicja Kasińska

„Biologia 2. Karty pracy ucznia” autorstwa Alicji Kasińskiej stanowią dopełnienie „Biologia 2. Podręcznik”. Przeznaczone są dla uczniów liceum i technikum, którzy ukończyli ośmioletnią szkołę podstawową. Karty pracy ucznia zgodne są z obecną podstawą programową (Reforma edukacji z 2017 r.) oraz uwzględniają zwiększony do dwóch wymiar godzin lekcji biologii w drugiej klasie.

Karty pracy ucznia pomagają w usystematyzowaniu i powtórzeniu wiedzy zdobytej w szkole. Układ działów i tematów jest analogiczny jak w podręczniku. Umożliwia to wykorzystanie kart pracy zarówno w czasie lekcji, jak i podczas nauki przez ucznia w domu. Rozwiązywanie zadań problemowych pomaga w zrozumieniu nowych czy problematycznych zagadnień z zakresu biologii, związanych z m.in. funkcjonowaniem organizmu człowieka oraz podstawami genetyki. Stanowią idealny materiał edukacyjny ułatwiający przygotowanie do sprawdzianów i kartkówek.

„Biologia 2. Karty pracy ucznia” w zakresie podstawowym składają się z pięciu działów:

budowa i funkcjonowanie organizmu człowieka,
ekspresja informacji genetycznej,
genetyka klasyczna,
zmienność organizmów,
biotechnologia.
Karty pracy są integralną częścią podręcznika „Biologia 2.” pochodzącego z tej samej serii. Podręcznik i karty pracy stanowią kontynuację „Biologia 1. Podręcznik” oraz „Biologia 1. Karty pracy ucznia” na poziomie podstawowym dla uczniów liceum i technikum po ośmioletniej szkole podstawowej.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!