You are currently viewing Biologia na czasie 2 Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum Zakres podstawowy	Anna Helmin Jolanta Holeczek

Biologia na czasie 2 Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum Zakres podstawowy Anna Helmin Jolanta Holeczek

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Biologia na czasie 2 Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum Zakres podstawowy	Anna Helmin Jolanta Holeczek

Biologia na czasie 2 Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum Zakres podstawowy Anna Helmin Jolanta Holeczek

„Biologia na czasie 2. Zakres podstawowy” wydawnictwa Nowa Era to pozycja, która daje możliwość realizacji wymagań podstawy programowej z biologii. Pozycja umożliwia skuteczną i przyjemną naukę.

Oferowany tu podręcznik „Biologia na czasie 2. Zakres podstawowy” jest kierowany do uczniów klasy drugiej liceum ogólnokształcącego oraz technikum. Książka zawiera treści z podstawy programowej w zakresie podstawowym.

Uczniowie korzystający z podręcznika, zdobędą informacje na temat poszczególnych układów narządów, budujących organizm człowieka. Wiadomości te pozwolą zrozumieć, w jaki sposób funkcjonuje ludzkie ciało. W podręczniku znalazły się zarówno elementy przypominające wiedzę zdobytą w szkole podstawowej, jak i rozmaite ciekawostki, zachęcające dzieci do pogłębiania wiedzy.

Wyszczególnienie głównych treści na początku każdego tematu ułatwia znalezienie najważniejszych wiadomości. Autorki podpowiadają, jak najłatwiej zapamiętać ważne informacje. W książce są też zadania kontrolne, pozwalające sprawdzić wiedzę i utrwalić zdobyte wiadomości, a także ukazują, w jaki sposób wiedza biologiczna jest stosowana w praktyce. Obowiązkowe obserwacje i doświadczenia zostały opisane w taki sposób, by można było dokładnie przeanalizować wszystkie ich etapy.

W podręczniku znalazły się również opisy wybranych chorób (objawy, przyczyny, profilaktyka). Najważniejsze informacje z danego działu podane zostały w sekcjach zatytułowanych „Podsumowanie”, a powtarzaniu wiadomości oraz doskonaleniu umiejętności rozwiązywania zadań służą zadania umieszczone po każdym dziale w sekcjach „Sprawdź, czy już umiesz!”.

Materiał podręcznika podzielony został na 12 działów, każdy z nich zawiera kilka tematów. Wszystkie dotyczą funkcjonowania ludzkiego organizmu oraz układów w nim występujących. Na końcu publikacji zamieszczono klucz odpowiedzi do ujętych w nim zadań, przydatne terminy oraz indeks.

“Biologia na czasie 2” stanowi kontynuację “Biologii na czasie 1”. Uzupełnieniem podręcznika są zaś “Biologia na czasie 2. Karty pracy ucznia dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy”.

Zdajesz maturę z biologii na poziomie rozszerzonym? Sięgnij zatem po podręcznik “Biologia na czasie 2. Zakres rozszerzony”.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!