You are currently viewing Biologia na czasie 2 Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum Zakres rozszerzony	Marek Guzik Ryszard Kozik Władysław Zamachowski

Biologia na czasie 2 Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum Zakres rozszerzony Marek Guzik Ryszard Kozik Władysław Zamachowski

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Biologia na czasie 2 Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum Zakres rozszerzony	Marek Guzik Ryszard Kozik Władysław Zamachowski

Biologia na czasie 2 Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum Zakres rozszerzony Marek Guzik Ryszard Kozik Władysław Zamachowski

Podręcznik pt. “Biologia na czasie 2. Zakres rozszerzony” to publikacja wydawnictwa Nowa Era. Książka przeznaczona jest dla uczniów klas drugich po szkole podstawowej, uczęszczających do liceum oraz technikum.

“Biologia na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony” to książka, która pozwala uczniowi klasy 2 realizować wymagania nowej podstawy programowej w zakresie rozszerzonym. Pozycja umożliwia też odpowiednie przygotowanie do matury z biologii, a to wszystko dzięki rozwiązaniom rozwijającym kluczowe umiejętności z tejże podstawy.

W podręczniku “Biologia na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony” znalazły się informacje dotyczące różnorodności prokariontów, protistów, grzybów, porostów, roślin i zwierząt. Dzięki poznaniu tych wiadomości uczeń będzie w stanie odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących ich budowy i funkcjonowania.

W podręczniku “Biologia na czasie 2. Zakres rozszerzony” Nowej Ery zawarte zostały elementy pozwalające na przypomnienie wiedzy zdobytej w klasie pierwszej, niezbędnej do zrozumienia zagadnienia omawianego podczas lekcji. Naukę kluczowych umiejętności biologicznych krok po kroku ma ułatwić “Samouczek”. Na początku każdego tematu zostały wyszczególnione najważniejsze wiadomości.

Doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy są dodatkowe treści w sekcji “Dowiedz się więcej” oraz ciekawostki zatytułowane “Czy wiesz, że…”. Doświadczenia i obserwacje zostały opisane w taki sposób, by uczeń mógł dokładnie przeanalizować wszystkie ich etapy. Ciekawym sposobem na ukazanie zastosowania wiedzy w praktyce są opisy wykorzystania wiedzy biologicznej w medycynie. Na końcu każdego tematu znalazły się polecenia, które pozwalają sprawdzić wiedzę i utrwalić zdobyte wiadomości.

Każdy dział kończą: “Podsumowanie” czyli synteza kluczowych informacji oraz “Zadania powtórzeniowe”. Wykształceniu umiejętności rozwiązywania zadań o różnej formie służą szczegółowe wskazówki i podpowiedzi.

Materiał podręcznika podzielony został na sześć działów, każdy z nich składa się kilku lub kilkunastu tematów.

Podręcznik wydawnictwa Nowa Era uzupełniają ćwiczenia dla maturzystów: “Biologia na czasie 2. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum, zakres rozszerzony”. Obie publikacje możesz nabyć również w pakiecie.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!