Biologia na czasie 3 Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum Zakres rozszerzony Z dostępem do E-testów Szkoły ponadgimnazjalne Franciszek Dubert Marek Jurgowiak Maria Marko-Worłowska Władysław Zamachowski

CENA KSIAZKI 300x150 - Biologia na czasie 3 Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum Zakres rozszerzony Z dostępem do E-testów Szkoły ponadgimnazjalne	Franciszek Dubert Marek Jurgowiak Maria Marko-Worłowska Władysław Zamachowski

Biologia na czasie 3 Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum Zakres rozszerzony Z dostępem do E-testów Szkoły ponadgimnazjalne Franciszek Dubert Marek Jurgowiak Maria Marko-Worłowska Władysław Zamachowski

Podręcznik dla klas trzecich do liceum i technikum zawiera w sobie materiały, których opanowanie jest niezbędne dla każdego, kto chce przystąpić do rozszerzonej matury z biologii. Przejrzysty i dobrze opracowany podręcznik ułatwia naukę i przyswajanie zawartych w nim treści.

Podręcznik „Biologia na czasie 3. Podręcznik. Klasa 3. Liceum i technikum. Zakres rozszerzony” zawiera w sobie treści, które powinien znać każdy uczeń przystępujący do matury z biologii. Uczniowie odnajdą tu niezbędne informacje na temat ewolucjonizmu, biotechnologii i genetyki. Nie pominięto tutaj również treści dotyczących ekologii z elementami ochrony przyrody.

Podręcznik został opracowany w taki sposób, by jak najlepiej wspomagać efektywną naukę. Uczniowie przygotowujący się do matury mogą korzystać także z aplikacji interaktywnej: Matura-ROM, która umożliwia samodzielne przyswajanie materiału.

Podręcznik rozszerzony do nauki biologii umożliwia łatwiejsze zrozumienie zasad metodyki wykorzystywanej do badań w zakresie biologii – zawiera na przykład opisy przełomowych doświadczeń biologicznych. Znajdują się tu również sekcje „Biologia w medycynie”, które wyjaśniają, w jaki sposób wiedza biologiczna jest wykorzystywana w leczeniu licznych chorób. „Krok po kroku” jest natomiast pomocne w zdobywaniu umiejętności oraz wiadomości obowiązujących zarówno na sprawdzianach klasowych, jak i egzaminie dojrzałości.

Nowoczesny podręcznik zawiera przydatne ciekawostki, a także linki odsyłające do stron internetowych, z których również warto się uczyć. Dodatkowo każdy dział podsumowują tabele, schematy oraz listy przydatnych terminów, dzięki którym nauka i powtarzanie materiału stają się łatwiejsze.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!