You are currently viewing Błogosławieni, święci, szczęśliwi Ryś Grzegorz

Błogosławieni, święci, szczęśliwi Ryś Grzegorz

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Błogosławieni, święci, szczęśliwi Ryś Grzegorz

Błogosławieni, święci, szczęśliwi Ryś Grzegorz
Współczesny świat często lekceważy oryginalność i niezależność. Trudno jest być postrzeganym jako święty, szczególnie w obliczu naszych wad, które nie pasują do tradycyjnych kanonów. Jednakże, warto powrócić do historii tych nietuzinkowych postaci, które mimo swojej kontrowersyjności, zdołały dotknąć Bożej mocy.
Piotr, gdyby żył dzisiaj, prawdopodobnie zostałby odrzucony przez wspólnotę kościelną z powodu swojego indywidualizmu. Mikołaj, choć słynny z obdarowywania prostytutek, miał serce pełne miłości dla ludzkości. Rita, rozdartą między dwoma nieprzystającymi rodzinami, znalazła swoją drogę dzięki spotkaniu z prawdziwą miłością.
Ci ludzie, oficjalnie nie uznawani za świętych, znajdowali się na pograniczu arcybłękitu i arcygrzeszności. Jednakże, byli błogosławieni dzięki swojej otwartości na działanie Boga. Nie zostali świętymi tylko dlatego, że tak się urodzili. Byli oni szczęśliwi, ponieważ odnaleźli prawdziwą miłość, która dokonała rewolucji w ich życiu.
Nie chcę tu budować pomników i uwieczniać ich w glorii. Mój zamiar to jedynie zainspirowanie Ciebie, abyś dostrzegł w nich pełnoprawnych ludzi, którzy potrafili żyć autentycznie.
Wierzę, że każdy z nas jest przez Boga stworzony jako oryginał, a niestety zbyt wielu umiera jako kserokopie. Dlatego warto naśladować świętych, ale nie da się ich przekopiować. Każdy z nas powinien, mając odwagę, podążać własną drogą do Pana Boga.
Zapraszam Cię do przemyśleń i refleksji nad życiem tych niezwykłych postaci, które w swych słabościach, pasjach i uporze odnaleźli siłę, by zmieniać świat. Odkryj ich historie i pozwól, aby Cię zainspirowały.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!