Błogosławieństwo ma moc, czyli o sile Twojego słowa – o. Adam Szustak OP, Karol Sobczyk

CENA KSIAZKI 300x150 - Błogosławieństwo ma moc, czyli o sile Twojego słowa - o. Adam Szustak OP, Karol Sobczyk

Błogosławieństwo ma moc - Błogosławieństwo ma moc, czyli o sile Twojego słowa - o. Adam Szustak OP, Karol SobczykKsiążka opowiada o niezwykłej mocy słów, które każdy z nas może codziennie wypowiadać. Słów, które niosą szczególną obietnicę, że jeśli je wypowiemy, to w realny sposób, powołując się na Słowo Boga, umocnimy nasze domy, pomnożymy dobra, uczynimy nasze życie płodnym, ugasimy pragnienie… Mało tego! To wszystko (i jeszcze więcej) stanie się udziałem każdego, nad kim wypowiemy te Słowa.

Ta książka jest o błogosławieniu.

A błogosławienie, jest rzeczą niezwykłą, bo Bóg dał obietnicę: Wypowiadaj słowa błogosławieństwa nad każdą spotkaną osobą, „bo wzywając moje Imię nad nimi, Ja osobiście (!!!) będę im błogosławił”.

Oto  główny powód dla którego powstała ta książka: Bóg osobiście będzie działał w naszym słowie, jeśli będą to słowa błogosławieństwa.

Zatem do dzieła. Naucz się błogosławić. Oprzyj się na Biblii, stwórz swoje błogosławieństwo, niech słowa z tej książki będą dla Ciebie inspiracją. Powołaj się na Obietnicę i miej świadomość, że Twoje słowa mogą zmieniać rzeczywistość!

Co znajduje się w książce?

punktor strzalka - Błogosławieństwo ma moc, czyli o sile Twojego słowa - o. Adam Szustak OP, Karol SobczykPierwsza część:

Adam Szustak OP wprowadza w temat błogosławieństwa. Wraca do początku świata i przypomina, że pierwszym słowem Boga skierowanym do ludzi jest właśnie błogosławieństwo. Słowa te niezmiennie trwają do dziś, tak jak Bóg jest niezmienny. Jeśli chcemy się nauczyć kochać, to błogosławienie jest pierwszym krokiem na tej drodze.

punktor strzalka - Błogosławieństwo ma moc, czyli o sile Twojego słowa - o. Adam Szustak OP, Karol SobczykDruga część:

Karol Sobczyk podaje w niej listę argumentów opartych na Biblii, potwierdzających zdumiewającą moc naszych słów. Historie, które po ludzku nie miały szansy się wydarzyć, dzieją się po wypowiedzianym błogosławieństwie. Jest jednak pewien klucz do bycia „obdarowanym”.  O kluczu i pewnych „warunkach” błogosławieństwa czytamy w drugiej części książki.

punktor strzalka - Błogosławieństwo ma moc, czyli o sile Twojego słowa - o. Adam Szustak OP, Karol SobczykTrzecia część:
11 pełnych mocy, płynących z Żywego Słowa, biblijnych błogosławieństw, czyli… sięgnięcie do źródła i przypomnienie sobie jak wiele mamy obiecane przez naszego Stwórcę.

punktor strzalka - Błogosławieństwo ma moc, czyli o sile Twojego słowa - o. Adam Szustak OP, Karol SobczykCzwarta część: 
47 błogosławieństw na różne okazje, z których będziesz mógł wybrać te, które staną się codziennością Twojego życia. Na samym końcu znajduje się lista przykładowych błogosławieństw.

Do książki dołączone są karty z biblijnymi błogosławieństwami!

karta blogoslawienstwo - Błogosławieństwo ma moc, czyli o sile Twojego słowa - o. Adam Szustak OP, Karol Sobczyk
Karty w formacie wizytówek idealnie nadają się na drobny podarunek  albo do noszenia w portfelu. Dzięki nim mogą na co dzień towarzyszyć Ci jedne z najpiękniejszych błogosławieństw, czyli obietnic samego Boga. Po co dołączone są te karty? Po to by na początku każdego dnia, lub w trudnym czasie każdy mógł powrócić do niesamowicie podnoszącego Słowa. By ciągle przypominać sobie, że jesteśmy nieustannie błogosławieni!

 

Dla kogo jest ta książka?

punktor strzalka - Błogosławieństwo ma moc, czyli o sile Twojego słowa - o. Adam Szustak OP, Karol Sobczyk Dla tych, którzy chcą być ludźmi realnego wpływu na rzeczywistość (Bożego wpływu!)

punktor strzalka - Błogosławieństwo ma moc, czyli o sile Twojego słowa - o. Adam Szustak OP, Karol SobczykDla tych, którzy nie wierzą w moc Słowa. 
Bóg potwierdza swoje obietnice znakami. Zaryzykuj i sprawdź czy tak naprawdę jest

punktor strzalka - Błogosławieństwo ma moc, czyli o sile Twojego słowa - o. Adam Szustak OP, Karol SobczykDla tych, którzy nie wiedzą jak błogosławić (kogo, gdzie i jak błogosławić)

punktor strzalka - Błogosławieństwo ma moc, czyli o sile Twojego słowa - o. Adam Szustak OP, Karol SobczykDla tych, którzy szukają pięknego i inspirującego pomysłu na prezent (w książce znajduje się miejsce na dedykacje i swoje własne błogosławieństwo)

Od Autora

 

Jestem przekonany, że ta książka posłuży ci jako inspiracja do tego, by obdarowywać otaczających cię ludzi tym, co najlepsze: błogosławieństwem samego Boga.
Karol Sobczyk

 

Oto lista wybranych błogosławieństw zawartych w książce:

Błogosławieństwo dzieci przez rodziców, np.: 
Błogosławieństwo rodziców dla nowo narodzonego dziecka
Błogosławieństwo rodziców dla dzieci przed podróżą, wycieczką
Błogosławieństwo rodziców dla dzieci przed pójściem spać
Błogosławieństwo przed trudnym egzaminem
Błogosławieństwo rodziców przed zawarciem sakramentu małżeństwa ich dziecka

Błogosławieństwa rodzinne: 
Poranne błogosławieństwo małżonków 
Błogosławieństwo przy stole wigilijnym 
Błogosławieństwo przed śniadaniem wielkanocnym 
Błogosławieństwo przed okresem Wielkiego Postu 
Błogosławieństwo przed Adwentem

Błogosławieństwa dla wszystkich 
Błogosławieństwo przed i po posiłku 
Błogosławieństwo w trudnym doświadczeniu (np. braku pieniędzy, mieszkania, pracy) 
Błogosławieństwo przed podróżą 
Błogosławieństwo przed trudną rozmową 
Błogosławieństwo nieprzyjaciół 
Błogosławieństwo osób, które darzymy szczególną wdzięcznością i szacunkiem
Błogosławieństwo przed zażyciem lekarstw
Błogosławieństwo przed wizytą u lekarza lub w szpitalu

Błogosławieństwa wypowiadane dyskretnie w obecności osób potrzebujących pomocyBłogosławieństwo bliźnich uwikłanych w nałogi  
Błogosławieństwo doświadczonych cierpieniem i smutkiem 
Błogosławieństwo chorego

O autorach:

O. Adam Szustak OP – dominikanin, wybitny kaznodzieja, człowiek obdarzony niezwykłym darem głoszenia i wyjaśniania Słowa.Przez 5 lat był opiekunem krakowskiego duszpasterstwa akademickiego „Beczka”. Jest autorem kilku bestsellerowych pozycji książkowych. Przed wszystkim jest pasjonatem Słowa Bożego i z pasją głosi Dobrą Nowinę. Obecnie jest wędrownym kaznodzieją.

Karol Sobczyk – psycholog, publicysta, twórca portalu InGod.pl, dyrektor Chrześcijańskiej Fundacji „Głos na Pustyni”, której celem jest metodologiczne przygotowanie wierzących do przemiany własnego życia w oparciu o nauczanie Pisma Świętego. Wraz z żoną prowadzi w Krakowie wspólnotę „Głos na Pustyni”, której służba została powołana aby wzmocnić zrozumienie czterech płaszczyzn chrześcijańskiego życia: Bożego Słowa, Jedności Chrześcijan, Izraela oraz Powtórnego Przyjścia Jezusa.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!