Bóg, kasa i rock’n’roll – Szymon Hołownia, Marcin Prokop

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Bóg, kasa i rock'n'roll - Szymon Hołownia, Marcin Prokop

Bóg kasa i rocknroll 213x300 - Bóg, kasa i rock'n'roll - Szymon Hołownia, Marcin ProkopHołownia i Prokop w elektryzującej rozmowie.

Zderzenie dwóch odmiennych spojrzeń na religię, kulturę i świat mediów.
Jezus jako marketingowiec, pożytki płynące z noszenia habitu, różnica między Bogiem a idolem, urok pieniędzy i problemy z wolną wolą – to tylko niektóre wątki tej zaskakującej konfrontacji.

“Prowadząc rozmowy składające się na tę książkę, robimy po prostu to samo co taksówkarz wiozący pasażera na lotnisko, fryzjer zakręcający klientce loki, babcie gderające w kolejce do laryngologa czy kumple spotykający się po robocie przy piwie. Przedstawiamy nasz punkt widzenia. Dyskutujemy. Spieramy się. Mówimy, co nam się wydaje. Wywalamy na stół to, co nam prywatnie w duszy gra. Tyle, że zamiast o najnowszym serialu, biuście Dody czy bieżącym kursie franka szwajcarskiego częściej gadamy o rzeczach, które mimo wszystko wydają nam się ważniejsze.”

Marcin Prokop

“Po tej książce boję się bardziej niż kiedykolwiek, że stosowną lekcję kontemplacji dadzą mi kiedyś aniołowie. Ja będę chciał toczyć z nimi teologiczne dysputy, oni – pogrążeni w słuchaniu Morrisseya – zacytują mi trzydziesty drugi rozdział Mądrości Syracha: Przemów, starcze, tobie to bowiem przystoi, jednak z dokładnym wyczuciem, abyś nie przeszkadzał muzyce. A kiedy jej słuchają, nie rozwódź się mową ani nie okazuj swej mądrości w niestosownym czasie!.”
Szymon Hołownia

 

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. as

    Chłopaki się nie oszczędzają w tej książce, ale rozmowa jest inteligentna, żeby nie było nieporozumień. Obydwaj rozmówcy, wbrew wizerunkowi jaki daje występowanie w telewizji w programach telewizyjnych, są błyskotliwi, posiadają dużą wiedzę i potrafią dyskutować. A tematy rozmowy takie jak w tytule, przede wszystkim, choć nie tylko.

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!