Brud - Brud Piotr C.Brud Piotr C.

300 tys. fanów na Facebooku. 120 tys. sprzedanych egzemplarzy „Pokolenia Ikea” i „Pokolenia Ikea. Kobiety”. Piotr C. wraca ze swoją trzecią książką.

Relu jest warszawskim adwokatem, który mieszka w Lemingradzie, czyli w dzielnicy Wilanów. Jego najcenniejszym klientem jest Janusz, zdemoralizowany multimilioner, a najlepszym przyjacielem Józek – wierny pies.

Relu nie lubi ludzi, ale ludzie lubią jego. Przychodzą, aby mu się zwierzać. Pije więc i słucha ludzkich tajemnic w świecie, gdzie kobiety są łatwe, a mężczyźni bezduszni. Prowadzone rozmowy bezlitośnie obnażają brud błyszczącego i wymuskanego świata mężczyzn w drogich garniturach i kobiet w jeszcze droższych kostiumach.

Tu wszystko pozornie jest doskonałe. Jest wspaniały ojciec, adwokat z własną kancelarią. Piękna żona. Czarujący syn. I pies. Do momentu, aż spojrzysz głębiej. Bo każdy kryje jakiś brud. Kochankę. Kochanka. Sekretnie oglądane porno, eksplozje wściekłości, ploty, plotki, alkohol, narkotyki, środki nasenne, modły, aby sąsiad miał gorzej, radość, że komuś się nie powiodło. I wrzask.

To książka o samotności. O czymś, co może jest miłością. I o strachu przed śmiercią.

2 thoughts on “Brud Piotr C.

  1. Logan

    Książka dojrzała, z wyborem przekazu dla czytelnika. Piotr C. pokazuje, jak pieniądze zmieniają człowieka. Z jednej strony dają poczucie władzy nad drugim człowiekiem, z drugiej jednak pokazują jak budzi on najniższe pierwotne instynkty. W powieści ukazane jest małżeństwo, które przedstawione jest jako coś naturalnego i nie ma sensu się nad tym zbytnio rozwodzić. Samotność, poszukiwanie zrozumienia, trudności w budowaniu bliższych relacji. Rzeczywistość, która postępuje i pokazuje, że coś w naszej ewolucji poszło nie tak. Książka daje bardzo dużo do myślenia. Jak dla mnie 8+/10.

  2. MysticMac

    Książka jest jak najbardziej godna polecenia dla wszystkich osób szukających nowych wrażeń w literaturze jak i poza nią. Ode mnie ocena 8/10

Dodaj komentarz