C# 10. Programowanie. Tworzenie aplikacji Windows, internetowych i biurowych Ian Griffiths

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - C# 10. Programowanie. Tworzenie aplikacji Windows, internetowych i biurowych  Ian Griffiths

C# 10. Programowanie. Tworzenie aplikacji Windows, internetowych i biurowych Ian Griffiths

Język C#, sztandarowe dzieło Microsoftu, jest rozwijany stopniowo i ze starannością. Wciąż cechuje go prostota, a jego możliwości konsekwentnie rosną. Każda nowa funkcjonalność idealnie integruje się z resztą języka. W efekcie C# jest dojrzały, nowoczesny, wszechstronny i bezpieczny. Jego kolejne wydanie, oznaczone numerem 10.0, różni się od poprzednich, więc aby programowanie w C# pozostało efektywne i satysfakcjonujące, trzeba opanować niuanse nowej wersji języka i narzędzi z nim związanych.

Ta książka jest uaktualnionym wydaniem wyczerpującego przewodnika dla doświadczonych programistów. Omawia ważne koncepcje języka C# i te jego tajniki, które rzadko kiedy są opisywane w poświęconych mu publikacjach. Uwzględnia najnowsze możliwości .NET 6 i C# w wersjach 9.0 i 10.0, z czego warto wymienić: rekordy, rozszerzone możliwości dopasowywania wzorców, a także nowe techniki upraszczania kodu w celu poprawy jego efektywności. Dokładnie opisano tu typy ogólne, LINQ i techniki programowania asynchronicznego. Wyjaśniono, jak w praktyce skorzystać z tych możliwości podczas tworzenia różnego rodzaju aplikacji: chmurowych, internetowych i klasycznych dla komputerów biurkowych.

W książce między innymi:

zmiany wprowadzone w ostatnich wersjach języka C#
zasady korzystania z nowych możliwości języka
zastosowanie nowych funkcjonalności C# w tworzeniu aplikacji
nowe możliwości bibliotek klas .NET
zastosowanie bibliotek klas .NET do praktycznych zadań programistycznych
zwiększanie siły ekspresji kodu w C#
Poznaj sekretne tajniki C# i zostań mistrzem dobrego kodu!

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!