C# 9 0 Leksykon kieszonkowy Joseph Albahari Ben Albahari

C# 9 0 Leksykon kieszonkowy Joseph Albahari Ben Albahari

C# jest wyjątkowo udanym dziełem Microsoftu – konsekwentnie rozwijanym, dojrzałym i wyjątkowo wszechstronnym obiektowym językiem programowania. Wersja C# 9.0 została dostosowana do współpracy ze środowiskiem uruchomieniowym Microsoft .NET 5. Język ten pozwala programistom na uzyskiwanie imponującej efektywności – dzięki prostocie, ekspresywności kodu i wydajności działania. Jednak nawet profesjonaliści, którym zależy na sprawnej pracy, potrzebują niekiedy poręcznej ściągawki.

W tym zwięzłym kompendium znajdziesz wszystko, co jest potrzebne do programowania w C#. Książka została wydana jako leksykon, co bardzo ułatwia wyszukiwanie potrzebnych treści. Stanowi nieocenioną pomoc dla osób, które znają C# albo C++ lub Javę i postanowiły nabrać wprawy w pracy z najnowszą wersją C#. Poszczególne zagadnienia przedstawiono w przejrzysty, treściwy i równocześnie esencjonalny sposób. Wszystkie użyte tu listingi i fragmenty kodu są dostępne w postaci interaktywnych próbek dla platformy LINQPad, która pozwala na błyskawiczne prototypowanie i obserwowanie efektów wszelkich zmian w kodzie. Oto przewodnik, który powinien mieć pod ręką każdy programista C#!

W książce:

  • gruntowne podstawy języka z uwzględnieniem nowości C# w wersji 9.0,
  • zagadnienia zaawansowane, w tym przeciążanie operatorów, ograniczenia typów, iteratory, wzorce dopasowania, typów, wyrażenia lambda i domknięcia,
  • funkcje asynchroniczne w C#,
  • LINQ: sekwencje, leniwe wykonanie, wyrażenia zapytaniowe,
  • kod nienadzorowany i wskaźniki,
  • atrybuty, dyrektywy preprocesora i generowanie dokumentacji HTML.

Efektywne wsparcie każdego programisty C#!

Leave a Reply