C# Lekcje programowania Praktyczna nauka programowania dla platform NET i NET Core Jacek Matulewski

CENA KSIAZKI 300x150 - C# Lekcje programowania Praktyczna nauka programowania dla platform NET i NET Core	Jacek Matulewski

C# Lekcje programowania Praktyczna nauka programowania dla platform NET i NET Core Jacek Matulewski

Programistą być. Książka, którą trzymasz w ręku, to znakomity podręcznik do nauki programowania od podstaw.

Autor, wieloletni wykładowca akademicki i nauczyciel studentów informatyki, proponuje naukę programowania w języku C#. To wybór nieprzypadkowy. C# jest nowoczesnym, obiektowym, stale rozwijanym i popularnym językiem, którym opiekuje się firma Microsoft. Dodatkowo – dzięki podobieństwu C# do innych często używanych języków z rodziny C, C++ i Java ― wszystko, czego nauczysz się z podręcznika, możesz wykorzystać także do programowania w tych językach.

Zakres zagadnień omawianych w książce obejmuje:

• język programowania C# 6.0, w tym posługiwanie się zmiennymi, metodami, tablicami oraz kolekcjami danych z platform .NET i .NET Core,

• podstawowe techniki programowania obiektowego,

• różne formaty przechowywania i eksportu danych,

• darmowe środowisko programistyczne Microsoft Visual Studio 2019 Community.

Jeżeli chcesz uczyć się programować od podstaw – to książka dla Ciebie. Jeżeli znasz już podstawy, ale chcesz poznać C# oraz platformy .NET i .NET Core – to również dobry wybór.

Uwaga! Podręcznik zawiera ćwiczenia, w których krok po kroku opisano tworzenie aplikacji konsolowych w darmowym Visual Studio 2019 i omówiono ich kod, a także bogaty zestaw zadań do samodzielnego wykonania!

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!