Charbel. Święty niezwykłych uzdrowień i cudów – Patrizia Cattaneo

Charbel. Święty niezwykłych uzdrowień i cudów - Charbel. Święty niezwykłych uzdrowień i cudów - Patrizia CattaneoPoznaj historię wielkiego człowieka. 24 000 uzdrowień i cudów. 4 000 000 pielgrzymów rocznie. To dzieje się teraz. 

Gdyby święty Charbel żył sto lat później, skupiłby na sobie uwagę środków masowego przekazu i stałby się obiektem badań NASA. Poddano by go tomografii komputerowej podobnie jak mumie egipskie, a jego DNA wzbudzałoby olbrzymie zainteresowanie. Napisano by mnóstwo na temat otaczającej go tajemnicy, ale nawet najlepsi detektywi by jej nie rozwiązali.

Na czym polega tajemnica świętego Charbela?

Kim był? Jak żył?

Aby odpowiedzieć na te pytania trzeba bliżej poznać Charbela i jego radykalny sposób życia. Należy zobaczyć jego wyrzekanie się własnego „ja”, odrzucenie świata, a przede wszystkim głęboką więź z Bogiem.

Za jego życia, ludzie często prosili go o błogosławieństwo. Ten prosty gest przynosił uzdrowienie i uwolnienie.

Po jego śmierci, pojawiło się niezwykłe światło nad miejscem gdzie go pochowano. Ciało pozostało giętkie i nie uległo rozkładowi przez 79 lat i wydzielało płyn o cudownych właściwościach. Lekarz, który jako pierwszy badał to zjawisko, nie umiejąc go wytłumaczyć przyznał, że jest przekonany o świętości Charbela i … stanowczo dodał, że „jego wstawiennictwo jest gwarancją uzdrowienia”.

Także dzisiaj jego interwencje są niezwykłe, a cuda jedyne w swoim rodzaju, nie mające porównania z cudami innych świętych. To potwierdza prorocze słowa, wypowiedziane przez przełożonego zakonu: „to czego dokona po śmierci, będzie wystarczającym świadectwem jego doskonałej postawy”. 

Nie należy jednak patrzeć na Charbela tylko przez pryzmat czynionych cudów. Prawdziwą perłą jest jego życie. Choć może nam się wydawać niepojęte i trudne, pobudza do stawiania sobie wymagań. 

Do książki dołączony jest obrazek świętego wraz z modlitwą.

W książce znaleźć można:

  • *  pełną biografię świętego
  • *  dziesiątki świadectw uzdrowień i cudów (także te z ostatnich lat)
  • *  jedyną fotografię św. Charbela
  • *  zdjęcia miejsc z życia świętego
  • *  zdjęcia osób, które w cudowny sposób uleczył (m.in. Nohad Chammy, zoperowaną we śnie)
  • *  modlitwy do św. Charbela
  • *  oraz wstęp ks. Jarosława Cieleckiego, niestrudzonego rekolekcjonisty głoszącego w całej Polsce o św. Charbelu oraz świadka wielu cudownych historii. 

„Święty Charbel. Święty niezwykłych uzdrowień i cudów” to lektura dla tych, którzy chcą zaprosić Boga do swojego życia i doświadczać pełni królestwa Bożego.

 

Leave a Reply