Chemia 1 Podręcznik Zakres rozszerzony Szkoły ponadpodstawowe Bożena Karawajczyk Małgorzata Czaja Marek Kwiatkowski

CENA KSIAZKI 300x150 - Chemia 1 Podręcznik Zakres rozszerzony Szkoły ponadpodstawowe	Bożena Karawajczyk Małgorzata Czaja Marek Kwiatkowski

Chemia 1 Podręcznik Zakres rozszerzony Szkoły ponadpodstawowe Bożena Karawajczyk Małgorzata Czaja Marek Kwiatkowski

Historia to nie tylko powstawanie i upadanie państw. Publikacja „Historia i społeczeństwo. Wojna i wojskowość. Podręcznik. Liceum i technikum” pozwala uczniom poznać najważniejsze konflikty zbrojne, które kiedykolwiek miały miejsce. To tytuł przeznaczony dla uczniów, którzy podchodzą do matury rozszerzonej, oraz tych, którzy chcą poznać najmroczniejsze tajemnice społeczeństw.

Podręcznik skupia się na zapoznaniu uczniów z najważniejszymi konfliktami na świecie, od podbojów Aleksandra Wielkiego, przez wojny napoleońskie, aż po konflikty współczesne, takie jak II wojna światowa. Publikacja kładzie nacisk na pracę z tekstem, daje też nauczycielom dostęp do podręcznika wirtualnego. To doskonała propozycja dla osób zdających maturę rozszerzoną z historii, ale także z wiedzy o społeczeństwie.

Wyraźne ilustracje i zdjęcia pozwalają lepiej zapamiętać podejmowane w nim zagadnienia. Mapy, które są zawarte w podręczniku, są wyraźne i pozwalają uczniom dokładnie zapoznać się z omawianymi działaniami wojennymi. Twórcy stawiają przede wszystkim na przejrzystość materiału oraz tłumaczenie z pozoru trudnych zagadnień w prosty i rozbudzający ciekawość sposób.

„Historia i społeczeństwo. Wojna i wojskowość. Podręcznik. Liceum i technikum” to jedno z ośmiu uzupełnień do podręcznika „Historia i społeczeństwo. Ojczysty panteon i ojczyste spory”. Oprócz tego do serii należą „Rządzący i rządzeni”, „Europa i świat”, „Nauka”, „Gospodarka”, „Język, komunikacja i media”, „Kobieta i mężczyzna, rodzina” oraz „Swojskość i obcość”.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!