Chemia Podręcznik do liceów i techników Zakres podstawowy Część 1 Krzysztof Pazdro Kamil Kaznowski

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Chemia Podręcznik do liceów i techników Zakres podstawowy Część 1	Krzysztof Pazdro Kamil Kaznowski

Chemia Podręcznik do liceów i techników Zakres podstawowy Część 1 Krzysztof Pazdro Kamil Kaznowski

Podręcznik do liceów i techników „Chemia. Zakres podstawowy. Część 1” to niezbędny zbiór wiedzy chemicznej. Przedstawione w nim wiadomości pozwalają zgłębić wiele istotnych zagadnień. Nie może go zabraknąć zarówno na szkolnej ławce, jak i w domu.

Publikacja skierowana jest przede wszystkim do osób zaczynających naukę chemii w liceach i technikach w zakresie podstawowym. Spełnia ona także wymagania obecnych norm programowych. Przygotowano ją z uwzględnieniem wszystkich wytycznych dotyczących nauki chemii w szkole średniej. Treść opracowano w takiej formie, żeby podczas nauki w sposób uporządkowany przeprowadzać młode osoby przez kolejne zagadnienia.

Część pierwsza zawiera omówienia takich tematów, jak:

budowa atomu,
liczność materii i przebieg reakcji chemicznych,
roztwory i mieszaniny (ich otrzymywanie i rozdzielanie oraz sposoby wyrażania składu),
rodzaje i właściwości różnych wiązań chemicznych,
stechiometria w kontekście składu ilościowego związków chemicznych.
Podręcznik składa się z czterech rozdziałów podzielonych na paragrafy. Dopasowane są one do konkretnych zagadnień poruszanych na zajęciach. Na uwagę zasługują także dwustronicowe sprawdziany, które zamieszczono na końcu wszystkich rozdziałów. To okazja dla uczniów do przetestowania przyswojonej wiedzy i umiejętności z chemii. Dodatkowo znajdują się również zbiory zadań związane z omówionymi treściami.

Autorami podręcznika są Krzysztof Pazdro, autor wielu publikacji edukacyjnych i ceniony chemik („Akademicki zbiór zadań z chemii ogólnej”), oraz Kamil Kaznowski („Chemia. Vademecum maturalne”).

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!