Chemia Podręcznik do liceum i technikum Zakres rozszerzony Klasa 2 Czerwińska Anna Czerwiński Andrzej Jelińska-Kazimierczuk Małgorzata Kuśmierczyk Krzysztof

CENA KSIAZKI 300x150 - Chemia Podręcznik do liceum i technikum Zakres rozszerzony Klasa 2	Czerwińska Anna Czerwiński Andrzej Jelińska-Kazimierczuk Małgorzata Kuśmierczyk Krzysztof

Chemia Podręcznik do liceum i technikum Zakres rozszerzony Klasa 2 Czerwińska Anna Czerwiński Andrzej Jelińska-Kazimierczuk Małgorzata Kuśmierczyk Krzysztof

„Chemia. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres rozszerzony. Klasa 2” od wydawnictwa WSiP to jeden z najchętniej wybieranych przez nauczycieli podręczników chemii dostępnych na rynku.

Chemia jest nauką, która nieustannie dynamicznie się rozwija. Każdy rok, właściwie niemal każdy dzień przynosi na tym polu jakieś nowe odkrycia. Nic zatem dziwnego, że specjaliści z chemii przemysłowej, biochemii, chemii molekularnej itd. są niezwykle wręcz potrzebni. Przepustką do studiów wyższych na kierunkach przyrodniczych czy medycznych okazuje się często rozszerzona matura z chemii, i to właśnie uczniom, którzy planują przystąpić do tego egzaminu, dedykowany jest niniejszy podręcznik.

Druga klasa liceum w przypadku uczniów realizujących rozszerzenie z chemii to czas na poznanie kilku niezwykle ważnych działów tej dyscypliny, zawartych w podstawie programowej. W związku z tym podręcznik podzielono na następujące działy:

1. Szybkość reakcji chemicznych, efekty energetyczne i stan równowagi;
2. Tlen, wodór i systematyka związków nieorganicznych;
3. Procesy utleniania i redukcji;
4. Metale bloku s i p;
5. Metale bloku d;
6. Procesy elektrochemiczne;
7. Niemetale.

Najpierw jednak warto odświeżyć sobie wiadomości, które pojawiły się zapewne na lekcjach w szkole podstawowej. Znajdziecie je w rubryce „Przypomnij sobie”. Niewątpliwą zaletą podręcznika jest klarowny i logiczny sposób prezentacji kolejnych zagadnień. Zostały one omówione przystępnym językiem, dzięki czemu uczeń, który nie był obecny na danej lekcji, łatwo samodzielnie nadrobi zaległości. Każde z doświadczeń chemicznych zostało zilustrowane schematem i zdjęciem przedstawiającym kluczowy moment reakcji. Przydaje się to zwłaszcza wtedy, gdy danego doświadczenia nie będzie można przeprowadzić w klasie.

W książce położono duży nacisk na opisywanie doświadczeń i wyciąganie wniosków – takie zadania pojawią się w końcu na maturze. Warto zatem nauczyć się opisywać doświadczenia w sposób klarowny i zrozumiały dla innych. Przyda się to również w trakcie ewentualnej kariery naukowej czy też pracy w branży chemicznej.

Autorzy podręcznika postarali się, aby był on doskonałym źródłem informacji w trakcie nauki. Infografiki, ramki, wykresy, schematy, zdjęcia i ilustracje bardzo ułatwiają powtórki przed sprawdzianami i egzaminami. Zamieszczone na kartach książki zadania sprawdzą się znakomicie podczas lekcji oraz jako prace domowe. Podsumowania poszczególnych działów pozwalają szybko odświeżyć informacje i zweryfikować poziom zrozumienia danego tematu.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!