Chicken Street 211x300 - Chicken Street - Amanda SthersChicken Street – to główna ulica w Kabulu. Mieszka tam jedynych dwóch Żydów w Afganistanie: Simon, szewc amator, który ongiś porzucił dostatnie życie, aby wieść prymitywną egzystencję w kraju bezustannie rozdzieranym przez konflikty, oraz Alfred, stary pisarz uliczny, który sprawuje pieczę nad kluczami do synagogi.
Pewnego dnia pojawia się młodziutka i piękna Naema. Błaga Alfreda, by w jej imieniu napisał list do amerykańskiego dziennikarza, z którym spędziła noc w piwnicy podczas bombardowania, a teraz oczekuje dziecka.
List, na który nie nadejdzie odpowiedź, stanie się początkiem łańcucha dramatycznych wydarzeń nie tylko w Kabulu, ale i na dalekim Manhattanie. 
W splątanych ludzkich losach miesza się wspaniałomyślność, nikczemność, zimne kalkulacje i szaleństwo, a wszystkiemu towarzyszy ironiczny chichot Historii…

Amanda Sthers

Urodzona w 1978 r. w Paryżu powieściopisarka, scenarzystka, autorka sztuk teatralnych i piosenek. Mon place sur la photo – to jej pierwsza powieść, mająca charakter autobiograficzny. Chicken Street ukazała się w roku 2005. Rozgłos przyniosła autorce sztuka Le vieux juif blonde, wystawiona w 2006 r. W 2007 r. ukazała się jej trzecia powieść Madeleine i sztuka Thalasso, a w 2008 r. kolejna powieść Keith Me.

One thought on “Chicken Street – Amanda Sthers

 1. oos

  Uczestnicy dramatu:

  Pierwszy Żyd

  Drugi Żyd

  Młoda muzułmanka

  Nienarodzone dziecko młodej muzułmanki

  Rodzina młodej muzułmanki

  Amerykański dziennikarz

  Rodzina amerykańskiego dziennikarza

  Scenografia, rekwizyty, kostiumy:

  Buty

  Listy

  Kamienie

  Miejsce akcji:

  Kabul

  Uwagi dla aktorów:

  miłość

  nienawiść

  życie

  śmierć

Leave a Reply