You are currently viewing Chrześcijaństwo Amoralna religia Nowak Artur Ziemiński Ireneusz

Chrześcijaństwo Amoralna religia Nowak Artur Ziemiński Ireneusz

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Chrześcijaństwo Amoralna religia Nowak Artur Ziemiński Ireneusz

Chrześcijaństwo Amoralna religia Nowak Artur Ziemiński Ireneusz
“Chrześcijaństwo. Amoralna religia” to niesamowita opowieść, która odkrywa przed nami zupełnie nowe oblicze Jezusa. Autorzy, Artur Nowak i Ireneusz Ziemiński, śmiało eksplorują tematy tabu, ukazując nam jednostronność i amoralność pewnych aspektów tej religii. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad plemiennym charakterem chrześcijaństwa? Czy słyszeliście o języku nienawiści i pogardzie wobec kobiet, które są obecne w tej religii? A co powiedzieć o uwielbieniu Boga, który wysyła swojego syna na okrutną śmierć? To tylko niektóre zaskakujące aspekty planu “zbawiciela”, które przekazane zostały Kościołowi jako dziedzictwo.
Sprawą nieprzypadkową jest, że centralnym punktem Ewangelii jest ślepe posłuszeństwo. Chrześcijanie od samego początku boją się wolności i narzucają światu przemocowy program Jezusa. To właśnie dlatego nienawiść jest skierowana w stronę Ewy, która miała odwagę przestąpić granicę niewoli, i za to jest piętnowana. Marię, będącą niewolnicą Pana, natomiast czczą. Wreszcie, obawy, aby żadna owca nie oddaliła się od stada, ilustrują lęk przed utratą kontroli.
Autorzy twierdzą, że to nie chrześcijaństwo powinno być wzorcem do oceny naszego postępowania moralnego. To właśnie religia chrześcijańska, wraz z głoszonymi przez nią zasadami życia, powinna być stale poddawana krytycznej ocenie moralnej. Czyż to nie jest fascynujące? Ta kontrowersyjna książka zaprasza nas do refleksji i zmusza nas do zastanowienia się nad tym, czy nasze wartości są naprawdę zgodne z tym, czego naucza Jezus i Kościół. Czas zaryzykować i spojrzeć na chrześcijaństwo z zupełnie innej perspektywy!

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!