You are currently viewing Cienie Ślad Opowieści Gdańszczan II Katarzyna Korczak

Cienie Ślad Opowieści Gdańszczan II Katarzyna Korczak

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Cienie Ślad Opowieści Gdańszczan II Katarzyna Korczak

Cienie Ślad Opowieści Gdańszczan II Katarzyna Korczak
„Cienie Ślad Opowieści Gdańszczan II” autorstwa Katarzyny Korczak to niezwykła podróż przez czasy i losy czterech pokoleń rodziny autorki, które związane są z historią Polski. Od czasów zaboru rosyjskiego na Wołyniu, poprzez odzyskanie niepodległości przez Polskę, aż po burzliwe lata wojny polsko-bolszewickiej i zamach majowy. Ta opowieść jest pełna fascynujących faktów, zdjęć, dokumentów i pamiątek przekazanych przez najbliższych, które uzupełniają nasze informacje o przeszłości. To prawdziwie reporterskie śledztwo, które kulminuje w odnalezieniu potomków bohaterskiego Ryszarda Nosska.
Narracja w tej książce nie zawsze podąża za chronologią wydarzeń, jednak to właśnie dzięki temu pojawiają się silne emocje i wrażenia towarzyszące odkrywaniu tajemnic przeszłości. Niektóre rozdziały są tak bogate w informacje zdobyte z fotografii i dokumentów, że przekraczają to, co moglibyśmy usłyszeć od żywych świadków. Na pocztówkach ukryte są utracone widoki, a bohaterowie tej historii funkcjonowali w społecznościach złożonych z wielu narodowości, w atmosferze miłości, zgody i tolerancji. Mimo zawieruchy dziejów, w ich sercach nie było nienawiści ani chęci odwetu.
W trakcie pisania książki wybuchła wojna na Ukrainie, co dodaje tej opowieści jeszcze większego znaczenia. Walki i terror toczą się teraz w miejscach, w których ta rodzina mieszkała i przeżywała zarówno radości, jak i dramaty. Polska i Ukraina zbliżają się do siebie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, a przesłanie pacyfistyczne staje się jeszcze bardziej donośne. „Cienie Ślad Opowieści Gdańszczan II” to hołd dla tych, którzy przeszli przez niekończące się wojny i zostawili nieusuwalne piętno w naszych sercach. Dzięki tej książce możemy poznać historię naszego rodu i zawiłości historii Polski, a także odkryć tożsamość, która została we mnie ukształtowana przez antenatów.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!