You are currently viewing Cierń Kingfisher T.

Cierń Kingfisher T.

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Cierń Kingfisher T.

Cierń Kingfisher T.

Nie wszystkie klątwy powinny być złamane.

“Cierń” to opowieść o dobrodusznej żabiej bohaterce, łagodnym rycerzu i misji, która obrała zupełnie niespodziewany kierunek.

Poznajcie Ropuszkę, która jako dziecko została porwana i zabrana do Magicznej Krainy, gdzie wróżki otoczyły ją opieką, miłością i ciepłem. Kiedy dorosła, Magiczny Lud poprosił ją o przysługę – by wróciła do świata ludzi i udzieliła błogosławieństwa nowo narodzonemu dziecku. Proste, prawda?

W świecie wróżek jednak nic nie jest proste.

Wieki później pojawia się rycerz i zbliża do ciernistego żywopłotu – wysokiego muru z cierniami grubymi jak ramię i ostrymi jak miecz. Słyszał opowieści o klątwie, którą należy złamać, klątwy tej jednak strzeże sama Ropuszka…

“Kingfisher nigdy nie przestaje olśniewać.”

Peter S. Beagle, laureat nagród Hugo, Nebula i Locus, autor Ostatniego Jednorożca

“Cierń to zgrabna i czarująca opowieść o Śpiącej Królewnie, pełna melancholijnego uroku, balansująca między słodyczą i tragedią. Lektura to sama przyjemność, a Ropuszka i Halim są tak zachwycającymi postaciami, że pozwoliłem tej historii, by obmyła mnie niczym magiczna woda Ropuszki, i cieszyłem się przygodą.”

„The New York Times”

“Delikatny, słodko-gorzki styl Kingfisher nie przypomina niczego innego – i w rezultacie to autorka, której twórczość przeczytałbym w ciemno. Ale gdybyście potrzebowali jednak faktów: ten retelling baśni o Śpiącej Królewnie jest idealną mieszanką wyrazistego humoru i pełnego grozy ciepła.”

„Paste Magazine”

“Zapadająca w pamięć i niezwykła – wyjątkowa interpretacja klasycznej baśni.”

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!