Co to znaczy – Grzegorz Kasdepke

Co to znaczy 223x300 - Co to znaczy - Grzegorz KasdepkeJuż od 10 lat Bartuś pyta: “Co to znaczy?”, a dzieciaki z niegasnącym zachwytem czytają odpowiedzi dorosłych. Bo Bartuś jest dociekliwy i w dodatku bystrzak, a dorośli zakłopotani, bo pytania trudne. Każde dotyczy innego związku frazeologicznego czy powiedzenia.
Bestseller w wydaniu jubileuszowym – dwie części kultowej książki w jednym tomie.

Zbiór krótkich opowiadanek o Bartusiu. Autor w niezwykle klarowny i dowcipny sposób tłumaczy znaczenie najczęściej używanych związków frazeologicznych. Wszystkie związki (będące jednocześnie tytułami rozdziałów) są ułożone w porządku alfabetycznym; każdy został obdarzony ilustracją, charakteryzującą w zabawny sposób treść rozdziału.
Książka Co to znaczy… zdobyła Nagrodę Edukacja XXI.

Nie każdą książkę łatwo zarekomendować, tym jednak razem wystarczy siedem słów – oto kolejna część znakomitej “Co to znaczy…”! Wielu osobom lepszej zachęty do sięgnięcia po ten tytuł nie trzeba. Pierwsza książka o Bartusiu doczekała się siedmiu wydań i wszystko wskazuje na to, że doczeka się siedmiu następnych. Na jej punkcie oszalały zarówno dzieci, jak i nauczyciele, co nie jest zbyt częstym zjawiskiem. Otrzymała nagrodę Edukacja XXI – najważniejszą nagrodę przyznawaną podczas Targów Książki Edukacyjnej! Ta książka, podobnie jak i poprzednia, tłumaczy znaczenie różnorodnych powiedzeń, które my, dorośli, nazywamy związkami frazeologicznymi. Nie jest to jednak żaden nudny podręcznik, na pewno świetnie się ubawicie czytając o perypetiach Bartusia.

Leave a Reply