Coaching grupowy 209x300 - Coaching grupowy Joanna Grela  Michał Bloch Rafał SzewczakCoaching grupowy Joanna Grela Michał Bloch Rafał Szewczak

W świecie rozwoju osobistego istnieje wiele metod pracy z drugim  człowiekiem. Od skoncentrowanego na pracy jeden na jeden coachingu  indywidualnego, spotkań mentoringowych, przez odbywające się w grupie  szkolenia, warsztaty i treningi interpersonalne, aż po coaching grupowy,  w którym każdy z uczestników realizuje swój osobisty cel, a uczestnicy  grupy stanowią dla siebie wzajemne wsparcie.

Coaching grupowy autorstwa Joanny Greli, Rafała Szewczaka i Michała Bloch to solidna i klarownie opisana wiedza, zbiór praktyk i przykładów z  życia wziętych, które potwierdzają skuteczność tej metody w pracy w  różnorodnych kontekstach – w biznesie, edukacji, organizacjach  non-profit. Autorzy przekonują, że można korzystać z niej na wiele  sposobów – pracując z przywódcami firm, menadżerami wielkich korporacji, z uczniami, mamami wracającymi do aktywności zawodowej, osobami bezrobotnymi i nie tylko.

Niewątpliwym  atutem książki jest jej praktyczny wymiar. Szczegółowo opisano przebieg  procesu coachingu grupowego, zebrano mnóstwo narzędzi i struktur  możliwych do zastosowania podczas pracy z grupą np. Action Learning, Grupy Balinta, Metoda Aktywizująca Przeżywanie, czy autorska Metoda  Analizy Grupowej. Poza tym wskazano jakie kompetencje niezbędne są coachowi grupowemu, na co powinien uważać i co robić chcąc dalej się rozwijać. W książce nie zabrakło również cennych case study ukazujących przebieg procesów coachingu grupowego.

Leave a Reply