Córka dymu i kości – Laini Taylor

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Córka dymu i kości - Laini Taylor

Córka dymu i kości 191x300 - Córka dymu i kości - Laini TaylorNie tylko dla młodzieży

“New York Times” Notable Book of 2011
6. pozycja wśród 10. Najlepszych Książek Amazonu 2011. 

Laini Taylor wyczarowała świat, który zajmie miejsce Harry’ego Pottera w wyobraźni czytelników! 
“Wall Street Journal”

Od czasu Harry’ego Pottera nie było książki, która wciągnęłaby tak głęboko w świat cudowności i fantastyki – aż do teraz.
Ta powieść to fenomen! Nagrodzili ją i uznali za najwybitniejszą i najlepszą wszyscy, których opinie liczą się na rynku książki.

Piszą o niej:
*najważniejsze pisma dla dorosłych: “New York Times”, “:Los Angeles Times”, “Wall Street Journal”, “Guardian”
*czytelnicy: ponad

1300 entuzjastycznych recenzji i ponad 3500 ocen na największym portalu czytelniczym, w ciągu dwóch miesięcy od premiery!

“To nie jest książka na pięć gwiazdek – jest na milion gwiazd, dwa księżyce i anielskie skrzydła w locie.” Goodreads

Na wszystkich kontynentach na drzwiach domów pojawiają się czarne odciski dłoni. Wypalają je skrzydlaci nieznajomi, którzy wkradają się do naszego świata przez szczelinę w niebie…

Przemierzająca kręte uliczki zasypanej śniegiem Pragi siedemnastolatka ze szkoły sztuk plastycznych zostanie wkrótce uwikłana w brutalną wojnę istot nie z tego świata. I odkryje prawdę o sobie ” zrodzonej z dymu i kości”
Jej szkicowniki są pełne potworów. Mówi w wielu językach, nie tylko ludzkich. Ma jaskrawoniebieskie niefarbowane włosy, niezwykłe tatuaże i blizny. Kim jest?

Karou prowadzi podwójne życie: jedno w Pradze jako utalentowana i tajemnicza artystka, drugie w sekretnym sklepie, gdzie rządzi Brimstone – Dealer Marzeń. Karou nie wie,skąd przybywa i czy jest tylko człowiekiem. Nie wie, po co wyrusza przez magiczny portal na ryzykowne wyprawy. I nie wie, do którego świata należy. Dopóki nie spotka najpiękniejszej istoty: mężczyzny o skrzydłach z płomienia, ustach bez uśmiechu i oczach koloru ognia, których spojrzenie jest jak płonący lont wypalający powietrze pomiędzy nimi.

Akiva staje się jej tak bliski, jakby kochała go całe życie…

Córka dymu i kości opowiada o przeklętych kochankach, o fantastycznej przygodzie i o poszukiwaniu swojej tożsamości – z nutą fantastyki, językiem z najwyższej literackiej półki, muśniętym humorem.
Światy tu przedstawione są wyjątkowe. To przebogata, świetnie poprowadzona opowieść o miłości.
“Los Angeles Times”

Wykreowany świat i język tej powieści sprawiają, że serce zamiera, a potem jak reanimowane defibrylatorem zaczyna walić na nowo.
“New York Times”

Córka dymu i kości wykracza poza gatunki.
“Guardian”

Przepięknie napisana hipnotyzująca opowieść z tajemniczą bohaterką.
“Publishers Weekly”

Nowatorska fantastyczna proza wzbogacona głębszą refleksją.
BCCB (wiodący amerykański magazyn dla bibliotekarzy poświęcony literaturze młodzieżowej)

Powieść o aniołach i demonach? Nic bardziej błędnego. Laini Taylor stworzyła nowy gatunek. To powieść o miłości, dojrzewaniu, prawdzie, uprzedzeniach i przezwyciężaniu przeciwności. Sprawia, że śmiejesz się i płaczesz, i co najważniejsze: myślisz.

Córka dymu i kości jest mroczna, zmysłowa, niepokojąca, niejednoznaczna. Wyobraźnia olśniewa, język jest piękny, każde słowo coś znaczy. A miłość… przerywa granice, przekracza czas i przestrzeń. 

Słowa układają się wyjątkową, fenomenalną, genialną opowieść, która jest jak haust świeżego powietrza: wiruje i tańczy w głowie, i zapiera dech w piesiach. 

Cóż można powiedzieć o tej książce? Chciało by się odłożyć ją delikatnie i nisko jej się pokłonić. Chciało by się przez cały czas mieć ją przy sobie i przyciskać do serca. Bo nie czytałam nic wspanialszego.

Jest piękna i jest w niej wszystko czego szukamy: tajemnice, nieziemskie istoty, niepokojący klimat i namiętna, wieczna, zakazana miłość. 

Nie ma słów, by wyrazić zachwyt. Po prostu trzeba wejść w ten wyjątkowy świat, poznać fantastycznych, a jakże ludzkich bohaterów, i pozwolić, by ta wspaniała opowieść wyświetlała ci się przed oczami jak porywający film.

 

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!