CR7. Cristiano Ronaldo. Maszyna – Pereira Luis Miguel, Gallardo Juan Ignacio

CR7. Cristiano Ronaldo. Maszyna - CR7. Cristiano Ronaldo. Maszyna - Pereira Luis Miguel, Gallardo Juan IgnacioRecepta na piłkarza idealnego.

Ronaldo czy Messi? Cóż… Nawet najzagorzalsi zwolennicy Argentyńczyka przyznają, że to gwiazda Realu Madryt zapracowała na swój sukces morderczym reżimem treningowym. CR7 przeszedł długą drogę od brzydkiego chłopaka z Madery do statusu ikony współczesnej piłki nożnej.

Cristiano Ronaldo:

  • pokonuje krótkie dystanse z prędkością 33,6 km/h, godną najlepszych sprinterów,
  • najwięcej bramek zdobywa w 90 minucie, kiedy pozostali piłkarze na boisku są już na granicy wytrzymałości,
  • ma mniej tkanki tłuszczowej niż top modelki,
  • wyskakuje na wyższą wysokość niż przeciętna dla koszykarzy NBA.

Nieźle jak na chłopaka, który w wieku 15 lat przeszedł operację serca…

Dwóch dziennikarzy (Portugalczyk i Hiszpan) rozłożyło fenomen CR7 na czynniki pierwsze. Dotarli do nigdy niepublikowanych badań nad fizjologią gwiazdy, zanalizowali potęgę jego psychiki, metody motywacji i unikalną dietę.  Tajemnica działania perfekcyjnej piłkarskiej maszyny wreszcie obnażona!

“Książka ta nie jest hołdem dla bramek, wysokich kontraktów reklamowych czy drogich markowych ciuchów, które są nieodłącznym atrybutem związanym z Cristiano. Nie znajdziecie tu tego wszystkiego, co i tak już wiecie i czytaliście w niezliczonych opracowaniach. Przeczytacie za to, jak wygląda ciężka praca wykonywana przez Portugalczyka, dowiecie się, ile trzeba poświęcić, aby osiągnąć sukces na miarę Ronaldo. Pieniądze i sława to wielka nagroda, ale tylko Ronaldo naprawdę wie, ile kosztowało go dzieciństwo utracone na rzecz pierwszej profesjonalnej szkółki piłkarskiej oraz ciągła walka z największym przeciwnikiem – samym sobą”.
Kamil Kamiński, Aguila Blanca

“Przez lata o różnych zawodnikach mówiono, że są „nowym George’em Bestem”, ale po raz pierwszy mogę przyjąć to za komplement”.
George Best

“Przez te 20 lat, kiedy tu jestem, mieliśmy kilku wspaniałych piłkarzy. On należy do tych najlepszych”.
Sir Alex Ferguson

“Wyczynia z piłką rzeczy, których nie widziałem u żadnego innego zawodnika. Wspaniale się na to patrzy. Wielkich piłkarzy wyróżnia to, że potrafią chwycić byka za rogi, a on robi to nieustannie”.
Sir Bobby Charlton

“Kiedy Ronaldo dostaje piłkę, możesz go zostawić i patrzeć, jak mija zawodnika za zawodnikiem”.
Ryan Giggs

“Jest kilka rzeczy, które potrafi zrobić z piłką, po obejrzeniu których łapię się za głowę i myślę: Jak on to, do cholery, robi?!”
Luis Figo

“Ma dar z niebios, naprawdę ma w sobie coś boskiego. Czego by nie dotknął, zamienia to w złoto”.
Alan Parry, komentator BBC Sport i Sky Sports

Leave a Reply