You are currently viewing Cyberbezpieczeństwo w małych sieciach Seth Enoka

Cyberbezpieczeństwo w małych sieciach Seth Enoka

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Cyberbezpieczeństwo w małych sieciach Seth Enoka

Cyberbezpieczeństwo w małych sieciach Seth Enoka
Małe sieci, stosowane przez rodziny lub niewielkie firmy, są łakomym kąskiem dla różnego rodzaju przestępców. Polują oni na dane osobowe, wrażliwe dane medyczne i identyfikacyjne, a także na własność intelektualną. Wielu właścicieli małych sieci nie zabezpiecza ich wystarczająco, tymczasem konsekwencje kradzieży poufnych czy wrażliwych informacji mogą być śmiertelnie poważne.

Rozwiązanie problemu znajdziesz w tej książce. Została ona napisana specjalnie z myślą o osobach, które administrują małymi sieciami, dysponują niewielkim budżetem i ograniczonym wsparciem profesjonalistów. Dzięki niej zrozumiesz podstawy zabezpieczania łączności sieciowej i poznasz sposoby zabezpieczania sieci przy niewielkim nakładzie pieniędzy i czasu.

Opanujesz uznane techniki hartowania systemów, takie jak mapowanie sieci, śledzenie stanu urządzeń i rozpoznawanie nietypowej aktywności, która może sygnalizować atak. Zagłębisz się w sposoby eliminowania luk w zabezpieczeniach i zapobiegania dostępowi do urządzeń mobilnych i stacjonarnych, a nawet punktów końcowych IoT. Dowiesz się też, jak wdrażać własne strategie backupu, a także wykrywać i blokować złośliwe oprogramowanie i ransomware.

Nauczysz się:

używać zapór do filtrowania ruchu sieciowego
tworzyć plan segmentacji sieci i zarządzać dostępem użytkowników
szyfrować i chronić komunikację sieciową
ukrywać wrażliwe dane
przechwytywać i analizować ruch sieciowy
korzystać z Security Onion i otrzymywać alarmy o podejrzanej aktywności
Zahartowana mała sieć? Zrobisz to samodzielnie!

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!