Czasem swieta czasem ladacznica - Czasem święta czasem ladacznica Kobiecość dla odważnych Jacek Masłowski Joanna Drosio-CzaplińskaCzasem święta czasem ladacznica Kobiecość dla odważnych Jacek Masłowski Joanna Drosio-Czaplińska

NIETYPOWY PRZEWODNIK PO KOBIECOŚCI CZYLI JAK ZROZUMIEĆ
W SOBIE ` ŚWIĘTĄ` I `LADACZNICĘ`
Jaki wpływ ma ojciec na poczucie własnej wartości u córki? Dlaczego kobiety narzekają na mało sprawczych partnerów ale takich właśnie wybierają? Czy laski lecą na kasę? Kim są `dziwki romantyczki` i co się kryje za strategią `na blondynkę`? Jakie straty ponosi `kobieta wojowniczka` i na czym tak naprawdę polega kobieca moc? Czy macierzyństwo to polisa na życie czy instynkt? Czy to prawda, że kobiety nie lubią seksu? Jak `rycząca czterdziestka` może korzystać z życia?
Jacek Masłowski – psychoterapeuta, coach, prezes fundacji Maskulinum i Joanna Drosio-Czaplińska – psycholożka, psychoterapeutka i współzałożycielka Instytutu Psychoterapii Maskulinum dyskutują o współczesnej kobiecości. Przyglądając się stereotypom – jedne obalają, w innych znajdują odzwierciedlenie rzeczywistych motywacji i zachowań kobiet. Ich rozmowa z pewnością wielu zaskoczy i oburzy. Autorzy ukazują, że mimo cywilizacyjnych i społecznych przemian wciąż ciągniemy za sobą gadzi ogon ewolucji, nie nadążając emocjonalnie za zmianami. I podpowiadają jak kobiety mogą się w tym odnaleźć – akceptując w sobie `świętą` i `ladacznicę` i budując dojrzały związek oparty na bliskości i..dobrej znajomości siebie samej.

Jacek Masłowski – psychoterapeuta Gestalt, terapeuta EMDR, filozof, coach, trener, publicysta. Prezes Fundacji Masculinum, współzałożyciel Instytutu Psychoterapii Masculinum. Autor poradników zawodowych oraz artykułów publikowanych na łamach `Gazety Wyborczej`, tygodnika `Polityka` oraz magazynu `Newsweek Psychologia`. Współautor książki `Czasem czuły, czasem barbarzyńca`.

Joanna Drosio-Czaplińska – psycholożka, psychoterapeutka integratywna, terapeutka EMDR, publicystka. Należy do Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR. Współzałożycielka Instytutu Psychoterapii Masculinum. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Klinice Psychiatrii i Stresu Bojowego. Prowadzi warsztaty i wykłady psychoedukacyjne. Jest autorką magazynu `Newsweek Psychologia`, współpracuje z tygodnikiem `Polityka`. Autorka książki `Jestem tatą!` – wywiadów z 12 mężczyznami o tym, jak doświadczają swojego ojcostwa.

Leave a Reply