You are currently viewing Czerwony Mars Robinson Kim Stanley

Czerwony Mars Robinson Kim Stanley

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Czerwony Mars Robinson Kim Stanley

Czerwony Mars Robinson Kim Stanley
„Czerwony Mars” Kim Stanley’a Robinsona to bez wątpienia kamień milowy gatunku science-fiction. Książka ta zapiera dech w piersi swoim rozmachem i wizją kolonizacji oraz terraformacji Marsa.
Autorem udostępnia nam wizję nieprzystępnej i fascynującej Czerwonej Planety, która od wieków przyciągała ludzkość. Teraz nadszedł czas, by zorganizować misję mającą na celu przekształcenie Marsa w drugi dom dla przeludnionej i surowcowo biednej Ziemi.
Bohaterami historii jest grupa stu wyselekcjonowanych osób, które różnią się wiekiem, wykształceniem, specjalizacją i narodowością. To właśnie oni stanowią fundament przyszłej planety. Wyposażeni w najnowocześniejszą technologię, koloniści muszą zmierzyć się z ekstremalnymi warunkami panującymi na powierzchni Marsa.
Jednak nie tylko natura staje się zagrożeniem dla ich misji. Różne wizje, plany i motywacje członków załogi prowadzą do konfliktów i podziałów. Intrygi, spiski i zdrady miesza się ze scenami odwagi i poświęcenia. Dla jednych Mars to tylko źródło zysku, inni będą gotowi oddać życie, by nigdy się nie zmienił.
Nagrodzona Nebulą oraz nagrodą British Science Fiction Association za najlepszą powieść science-fiction w 1993 roku, „Czerwony Mars” to znakomicie skonstruowana książka, która niezwykle przemyślanie obrazuje potęgę ludzkiego rozumu i technologii. Osiągnięcia autora w tworzeniu tej historii są niezaprzeczalne i stawiają go na piedestale tego gatunku literackiego.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!