You are currently viewing Cztery zaginione miasta Annalee Newitz

Cztery zaginione miasta Annalee Newitz

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Cztery zaginione miasta Annalee Newitz

Cztery zaginione miasta Annalee Newitz
Wspaniała podróż w głąb historii miejskiego życia czeka na Ciebie w powieści “Cztery zaginione miasta” autorstwa Annalee Newitz. Ta fascynująca książka zabierze Cię do neolitycznego Çatalhöyük w Turcji, rzymskiego Pompei, średniowiecznego megamiasta Angkor w Kambodży oraz autochtonicznej metropolii Cahokia nad rzeką Missisipi.
Przez zapierające dech w piersiach badania archeologiczne autorka odkrywa tajemnice i dramatyczne losy tych czterech starożytnych miast. Poznasz zmiany środowiskowe i polityczne zawirowania, które przyczyniły się do ich upadku. Rozwiniesz wczesną urbanistykę i będziesz świadkiem niezwykłych historii anonimowych robotników – niewolników, kobiet i imigrantów, którzy budowali te niesamowite miasta i tworzyli pomniki, które przetrwały tysiąclecia.
“Cztery zaginione miasta” nie tylko przyniosą Ci emocjonującą podróż w zapomnianą przeszłość, ale również dadzą nam nowe spojrzenie na naszą przyszłość. W czasach, gdy większość ludzi zamieszkuje miasta, ta książka może rzucić też światło na nasze własne losy. Przygotuj się na lekturę, która porwie Cię swoją pasją, wiedzą i pięknem opisywanych miejsc.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!