Czysta anarchia – Allen Woody

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Czysta anarchia - Allen Woody

Czysta anarchia 202x300 - Czysta anarchia - Allen WoodyCzysta anarchia, najnowszy zbiór tekstów Woody’ego Allena, zawiera osiemnaście przezabawnych i inteligentnych utworów, pełnych surrealistycznego i absurdalnego humoru, gier słownych, jadowitej satyry i szaleństwa. Jest wśród nich m.in. opowieść o sobowtórze mylnie uznanym za słynnego aktora i porwanym przez bandytów, o pretensjonalnym pisarzu zmuszonym do stworzenia scenariusza o gwiazdach amerykańskiej burleski filmowej, o niani, która potajemnie pisze książkę o swoich chlebodawcach, o oszustach sprzedających modlitwy przez Internet i Myszce Miki występującej jako świadek w sprawie nadużyć w Walt Disney Company. Ta książka nie tylko odpowiada na najważniejsze pytania ludzkiej egzystencji, ale także dzięki swym rozmiarom idealnie nadaje się do podkładania pod nogę rozchybotanego stolika.

Woody Allen (ur. 1935) jest nie tylko jednym z najsłynniejszych na świecie reżyserów filmowych, ale też uznanym muzykiem i autorem tekstów pisanych m.in. do “New Yorkera”, które ukazały się w kilku zbiorach.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. grzegorz

    Woody Allen, największy neurotyk kina, to nie tylko właśnie świetne filmy głownie o samym sobie. Odkryciem są dla mnie jego nowele i opowiadania. Takiej wyobraźni, podpartej elokwencją, nie spotkałem dawno. Świat jego tekstów jest szalony, ale pozytywnie, choć i czarnych charakterów tam nie braknie. Można u nas kupić jego książki, po starsze udajcie się do bibliotek. Ostrzegam tylko tych, którzy wierzą w każde drukowane słowo: nie czytajcie, możecie źle skończyć.

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!