Darmowy ebook Moda na alternatywę Agata Rudnicka

moda na alternatywe 212x300 - Darmowy ebook Moda na alternatywę Agata RudnickaDarmowy ebook Moda na alternatywę Agata Rudnicka

Jedną z cech charakterystycznych przemysłu odzieżowego jest to, że wszyscy jesteśmy jego konsumentami.

Ubrania – bez względu na to, gdzie i ile kupujemy – są ważną pozycją w naszych budżetach. Ten, kto dostarczy szybciej i więcej towaru wygrywa walkę z konkurencją. Nic dziwnego, że w związku z tym firmy prześcigają się w pomysłach jak zachęcić klienta to nabycia kolejnych części garderoby, którą za chwilę trzeba będzie wymienić na coś z jeszcze nowszej kolekcji.

Tempo tego procesu jest zawrotne, co niestety ma swoje negatywne konsekwencje dla ludzi, którzy dbają o to, by nie zabrakło nam asortymentu oraz dla środowiska zasypywanego rosnącą górą ubrań. Łamanie praw pracowniczych, trudne i niebezpieczne warunki pracy, zatrudnianie nieletnich to tylko niektóre z grzechów popełnianych w fabrykach rozlokowanych w różnych zakątkach świata szyjących dla bardziej i mniej znanych marek. Kryzysy, jakie od czasu do czasu dotykają przedsiębiorstwa funkcjonujące na rynku odzieżowym i modowym są najlepszym sygnałem mówiącym o konieczności podjęcia działań na rzecz poprawy obecnej sytuacji.

Alternatywą są coraz liczniejsze inicjatywy pokazujące inny, bardziej przyjazny środowisku i odpowiedzialny wobec ludzi sposób funkcjonowania. Certyfikacja bawełny, lokalne rynki produkcji, przejrzyste łańcuchy dostaw, recykling odzieży czy rozwijający się ruch slow fashion to pozytywne przykłady na to, że moda nie musi kojarzyć się z tanią produkcją w krajach rozwijających się czy pracą dzieci.

W niniejszej publikacji znajdziecie Państwo przykłady pokazujące jak można wyróżnić się na rynku będąc społecznie odpowiedzialnym. Ponadto zawarte w publikacji artykuły eksperckie wzbogacą Państwa wiedzę na temat możliwości, jakie daje – zarówno konsumentom jak i przedsiębiorcom – alternatywny sposób myślenia o modzie.

ZOBACZ>>>

Leave a Reply