Dawca Tess Gerritsen

CENA KSIAZKI 300x150 - Dawca	Tess Gerritsen

Dawca Tess Gerritsen

Thriller medyczny Tess Gerritsen.

Powieść, od której zaczęła się światowa kariera autorki.
Prawa do jej zekranizowania zakupiła wytwórnia Paramount Pictures.

Doktor Abby DiMatteo, stażystka na oddziale chirurgii szpitala Bayside w Bostonie, podejmuje decyzję, która może zaważyć na jej karierze lekarskiej. Kiedy podczas dyżuru dowiaduje się, że serce przeznaczone dla umierającego siedemnastolatka ma zostać wszczepione poza kolejnością żonie wpływowego milionera, wbrew przełożonym ratuje życie chłopca.

Tymczasem, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, pojawia się nowy dawca i operacja kobiety dochodzi do skutku. Cud czy tylko przypadek?

Abby zaczyna stawiać niewygodne pytania. I nie przestaje drążyć sprawy nawet pod naciskiem kolegów i władz szpitala. Nie po to składała przysięgę Hipokratesa, by pozwolić, żeby czyjeś interesy były ważniejsze od ludzkiego życia. Walczy o prawdę nawet wtedy, gdy zdaje sobie sprawę, że naraża własne.

„Od pierwszych stron wiele się dzieje, a czytelnik nie ma nawet chwili na zaczerpnięcie oddechu. Podobnie zresztą jak bohaterowie książki.”
Granice.pl

„Doskonała lektura zwłaszcza dla tych, którzy mają wątpliwości co do funkcjonowania służby zdrowia.”
PortalKryminalny.pl

„Nawet jeśli w miarę szybko domyślicie się, co jest grane, i tak nie odbierze wam to przyjemności czytania. I z zapartym tchem będziecie czekać na to, czy bohaterce uda się przekonać świat, że nie ma paranoi.”

„Kirkus Reviews”

„Najlepszy thriller medyczny, jaki czytałem od czasu „Comy”.”

James Patterson

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!