Dopóki rosną cytrynowe drzewa Zoulfa Katouh

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Dopóki rosną cytrynowe drzewa Zoulfa Katouh

Dopóki rosną cytrynowe drzewa Zoulfa Katouh
Zacznijmy od tego, że „Dopóki rosną cytrynowe drzewa” to powieść niezwykła, która porusza najważniejsze tematy współczesności. Autor, Zoulfa Katouh, przedstawia historię Salamy – młodej, odważnej Syryjki, która staje się symbolem walki o wolność.
Opisując życie przed wojną, autorka uderza w naszą wyobraźnię. Salama była studentką farmacji, miała pełną rodzinę i normalne, spokojne życie. Jednak wszystko zmienia się, gdy rozpoczyna się walka o wolność w Syrii. Teraz Salama jest wolontariuszką, pomagającą rannym w szpitalu. Mimo miłości do kraju, ukrycie się i znalezienie sposobu na bezpieczne opuszczenie go staje się dla niej priorytetem. Tym bardziej, że chce chronić swoją ciężarną szwagierkę.
Czytelnik od samego początku odczuwa strach, który towarzyszy Salamie na każdym kroku. Codziennie musi stawić czoła bombom spadającym z nieba, atakom wojska i śmierci, która jest wszechobecna. Oprócz tego, dziewczyna musi zmierzyć się z moralnymi dylematami, które zacierają granice jej uczuć i przekonań. Jednakże, gdy na jej drodze pojawia się chłopak, Salama zaczyna wątpić w swoją siłę oraz determinację do opuszczenia domu. To moment, kiedy musi podjąć trudną decyzję – jak sama może wziąć udział w rewolucji i walczyć o wolność swojego kraju.
„Dopóki rosną cytrynowe drzewa” to lektura, której nie można pominąć. Zoulfa Katouh pisze tak sugestywnie, że przenosi czytelnika bezpośrednio do wojny w Syrii. Książka porusza tematy docierające do najgłębszych zakamarków naszej duszy – walka o wolność, strach, miłość i moralność. To jednocześnie historia, która inspiruje do działania i zmusza do refleksji nad obecnym stanem świata.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!