Droga pani Bird - Droga pani Bird	A J Pearce

Droga pani Bird A J Pearce

“Droga pani Bird” to opowieść o miłości w czasach wojny. A.J. Pearce przedstawia historię zwykłych brytyjskich kobiet, które w obliczu całego zła, z jakim przyszło im się zmierzyć, chcą znaleźć odpowiedzi na nurtujące je pytania natury miłosnej.

Jest rok 1941. Na Londyn nieustannie spadają bomby, a młoda, dzielna ochotniczka służby pożarniczej, Emmeline Lake, pragnie zostać korespondentką wojenną. Całkowicie niespodziewanie udaje jej się dostać zatrudnienie w redakcji “Przyjaciółki Kobiety”. Pełni tam funkcję maszynistki apodyktycznej i pruderyjnej Henrietty Bird – redaktorki odpowiedzialnej za rubrykę z poradami. Przełożona dziewczyny nie zamierza czytać listów, w których poruszane są tematy miłości, smutku i moralnych rozterek, ani tym bardziej na nie odpowiadać.

Emmy nie potrafi zrozumieć decyzji Pani Bird; cały czas zaprząta sobie głowę pozbawionymi wsparcia czytelniczkami. Zdaje sobie sprawę, że wojna niewyobrażalnie zmieniła życie wielu osób i nie może znieść faktu, że wśród czytelniczek są kobiety, którym wojna zabrała ukochanego. Maszynistka jest głęboko poruszona ich historiami i postanawia im pomóc – zaczyna potajemnie odpisywać na listy, które miały zostać wyrzucone.

“Droga pani Bird” to pełna ciepła oraz humoru opowieść o codzienności kobiet podczas trwającej wojny. Autorka przyznaje, że inspirację stanowiły dla niej prawdziwe listy wysyłane do gazet podczas II wojny światowej.

 

Leave a Reply