Drzewo życzeń Katherine Applegate

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Drzewo życzeń  Katherine Applegate

Drzewo życzeń Katherine Applegate
Drzewo życzeń Katherine Applegate to niezwykła książka, która porusza tematykę inności i tolerancji w sposób zabawny, głęboki i ciepły. Opowiedziana z zaskakującej perspektywy, autorka ujmuje czytelnika swoją przemyślaną historią.
Głównym bohaterem jest dwustuletni dąb o imieniu Dąb, który jest drzewem życzeń. Każdego roku ludzie ozdabiają go swoimi marzeniami – skrawkami papieru, szmatkami, a czasem nawet skarpetkami. Razem ze swoją przyjaciółką wroną Bongo i innymi zwierzętami, które zamieszkują jego gałęzie i dziuple, Dąb czuwa nad okolicą.
Jednak pewnego dnia do jednego z domów przy jego ulicy wprowadza się rodzina z zagranicy. Niestety, nie wszyscy są życzliwi wobec nich. To wydarzenie sprawia, że Dąb łamie najważniejszą zasadę wszystkich roślin i zwierząt – przemawia do ludzi. Jego odwaga i determinacja napędzają narrację, ukazując jak ważne jest akceptowanie różnic i budowanie empatii.
Drzewo życzeń to książka, której popularność potwierdzają listy bestsellerów „New York Timesa” i Amazona w kategorii „Dziecięce książki o tolerancji”. Przetłumaczona na ponad 20 języków, zdobyła entuzjastyczne recenzje w wiodących czasopismach na całym świecie. To lektura, która porusza, bawi i skłania do refleksji. Przekazuje ważną lekcję, że każdy człowiek i jego marzenia są godne szacunku, bez względu na pochodzenie czy różnice. Przemawia do naszych serc i zachęca do budowania lepszego, bardziej zrozumiałego świata. Nie można przegapić tej książki!

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!